AEGON v Maďarsku posiluje


			AEGON v Maďarsku posiluje
21.2.2008 Akvizice a fúze

Koncern AEGON dnes oznámil, že AEGON Maďarsko podepsal smlouvu o koupi 100 % základního kapitálu v Maďarsku působících společností, UNIQA Asset Management a Heller-Saldo 2000 Pension Fund Management Company, patřících do skupiny pojišťovny UNIQA.

 

Akcie budou převedeny na AEGON do 30. června 2008, až bude transakce schválena místními regulatorními orgány.

 

Tato poslední transakce je v souladu s globální strategií finančního koncernu AEGON posilovat svoje postavení v oblasti penzijního zabezpečení a správy majetku na trzích Střední a Východní Evropy.


Současná hodnota majetku, který je spravován společností AEGON Maďarsko v rámci penzijního zabezpečení, činí 1,6 miliard EUR. Díky této akvizici vzroste tato hodnota zhruba o 300 milionů EUR*. Po dokončení transakce se tak AEGON v Maďarsku stane druhým největším subjektem v oblasti povinného penzijního zabezpečení a třetím v oblasti dobrovolných penzijních fondů.

 

AEGON vstoupil na trh v Maďarsku v roce 1992 akvizicí s bývalou státní pojišťovnou Állami Biztosító. Úspěšné působení na trhu v Maďarsku v posledních letech poskytlo společnosti odrazový můstek pro další expanzi do regionu Střední a Východní Evropa. V loňském roce AEGON koupil společnost PTE Skarbiec-Emerytura v Polsku, která se v současné době slučuje s PTE Ergo Hestia, s cílem posílit svoji pozici na trhu v oblasti penzijních fondů.


AEGON dále působí v České republice, na Slovensku a v Rumunsku, kde vloni podepsal dohodu o vytvoření společného penzijního fondu se čtvrtou největší komerční bankou na trhu – Banka Transylvania.

Zdroj: aegon.cz

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

RSS

Související články