AXA se zbavuje dalších zahraničních aktivit


			AXA se zbavuje dalších zahraničních aktivit

Začátkem září byl oznámen další deal, tentokrát v Indii. AXA Group a Bharti AXA General Insurance odprodaly indické neživotní pojištění společnosti ICICI Lombard General Insurance Company. Kromě toho byl završen rovněž prodej některých aktivit v Perském zálivu; u dalšího podílu k tomu má dojít zanedlouho.

Podíl části neživotního pojištění AXA a Bharti postoupený do společnosti ICICI Lombard ve formě akcií činil 49, resp. 51 %. Jako protiplnění dostanou AXA a Bharti celkem 35,8 milionu akcií ICICI Lombard. Ty představují podle aktuálních tržních cen hodnotu okolo 664 milionů EUR, což je více, než na kolik zněl srpnový odhad (520 milionů EUR).


Mohlo by vás zajímat: Sloupek Kateřiny Lhotské: Fascinace koláči...


Koncem léta finalizovala AXA rovněž prodej svých podílů na dvou saudsko-arabských pojišťovnách. Jednalo se o 50% účast na AXA Gulf a 34% účast na AXA Cooperative Insurance Company. Francouzi uvádějí prodejní cenu 222 milionů EUR. K tomu by zanedlouho měl přibýt i odprodej 28% podílu na AXA Green Crescent Insurance Company ve Spojených arabských emirátech za cenu okolo 4 milionů EUR. Podle zástupců AXA jsou už na stole potřebné úřední souhlasy s transakcí.

Záměr zbavit se aktivit v Perském zálivu byl známý od prosince minulého roku. Podle CEO AXA Thomase Buberleho to přispěje k dalšímu zjednodušení struktury koncernu. Už loni se zbavila AXA svých společností v Polsku, Česku a na Slovensku, kde je převzal koncern UNIQA. AXA opustila také řecký trh, kde značce patřila v roce 2019 sedmá příčka v neživotním pojištění a osmá příčka v životním pojištění na trhu. A konečně v únoru 2020 byl oznámen záměr koncernu Generali získat dceřinou společnost AXA v Malajsii.


Mohlo by vás zajímat: ČNB: Dohledové zátěžové testy opět prokázaly odolnost pojišťoven


Už delší dobu probíhá takto odprodej některých aktivit. Redukce je podle CEO skupiny AXA Thomase Buberleho v souladu s plánem zeštíhlení činností, silné digitalizace a zaměření na majetkové, zdravotní a průmyslové pojištění, který se akcionářům a dozorčí radě zamlouvá. Proto byl také potvrzen ve funkci CEO až do roku 2025. Má tedy dostatečný čas na prosazení své vize.

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články