Munich Re a easyJet spojily síly. Co bude výsledkem?


			Munich Re a easyJet spojily síly. Co bude výsledkem?
7.3.2018 Akvizice a fúze

Letecká společnost easyJet a Mnichovská zajišťovna vyvinuly společně pojistné řešení, které bude poprvé chránit dopravce proti finančním následkům početnějšího výpadku letů.

Pojištění reaguje na nepředvídatelné a zásadní události různého druhu, které mají za následek škody z přerušení provozu leteckého dopravce. Příklady takových významných událostí mohou být třeba výbuch sopky, velké zimní bouře nebo zákazy letů z bezpečnostních důvodů.

Díky tomuto inovativnímu řešení mohou pojištěné letecké společnosti částečně redukovat své rezervy likvidity. Řešení bylo vyvinuto ve spolupráci útvaru Special Enterprice Risks, upisovatelů leteckých rizik z Mnichovské zajišťovny a klienta easyJet (evropské lowcostové aerolinky nabízející přímá spojení mezi destinacemi se silnou poptávkou po přepravě).


Mohlo by vás zajímat: Video: SUV, nebo náklaďák? Výsledek překvapí


Pojištění se může stát pro aerolinky důležitým stavebním kamenem jejich kapitálového managementu. Krytí je ve srovnání s jinými finančními nástroji cenově konkurenceschopné a uvolňuje likviditu, která může být dopravcem využita jinde a jinak. Tím představuje toto pojištění zajímavou alternativu instrumentům dostupným na kapitálových trzích.

Aby bylo zajištěno rychlé a efektivní vyplacení pojistného plnění, je předem za každý jednotlivý výpadek letu sjednána fixní suma odškodnění. Všichni máme ještě v živé paměti, jaké ekonomické škody napáchal v roce 2010 obrovský mrak popela z islandské sopky Eyjafjallajokull.


Mohlo by vás zajímat: ČAAS: Zdravotní asistence pomáhá i v zahraničí


Podle odhadu IATA došlo na zrušení až 100 000 letů a leteckým společnostem vznikly škody ve výši více než 1,8 miliardy dolarů. Pomocí tohoto pojistného řešení mají letecké společnosti nyní možnost zmírnit finanční následky takových událostí se závažným přerušením provozu a chránit tak svoji finanční bilanci.

Mike Hirst, finanční ředitel společnosti easyJet zdůraznil: „Obzvlášť silně na nás zapůsobila kreativita a profesionalita, s níž Mnichovská zajišťovna k přípravě tohoto krytí přistoupila, a také projektový management. Pojistná ochrana v kombinaci s prostředky likvidity přispívá k tomu, že můžeme diverzifikovat úvěrové riziko. S finančně silným, stabilním a dlouhodobým partnerem Mnichovskou zajišťovnou je transfer rizika na pojistný trh velmi atraktivní.“


Mohlo by vás zajímat: AXA kupuje XL Group. Bude lídrem v majetkovém pojištění


Rolf Heintzeler, vedoucí útvaru fakultativních rizik v letectví v Mnichovské zajišťovně se těší na spolupráci s novým zákazníkem: „Z naší kooperace budou profitovat obě strany. easyJet je pro nás správným partnerem, protože se stará o bezpečnost a risk management. Krytí zahrnuje ocenění nejrůznějších nebezpečí. Řešení je zaměřeno na individuální potřeby klienta a z naší strany bylo zapotřebí širokého odborného know-how v oblasti rizik.“

Claudia Hasse, šéfka úpisu útvaru Special Enterprice Risks při této příležitosti konstatovala: Přerušení provozu je v každé branži kritickým tématem. Při konstrukci individuálního konceptu krytí pro podniky je stále ještě velký prostor pro inovace. Řešení pro easyJet považujeme za model pro podobné nabídky, které chceme zpracovávat pro jiná odvětví ekonomické činnosti.“

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články