Obří fúze: Vzniká největší rakouská životní pojišťovna


			Obří fúze: Vzniká největší rakouská životní pojišťovna

Skupina VIG spojí své dceřiné společnosti Wiener Städtische a Sparkassen Versicherung (s Versicherung). Vznikne tak největší životní pojišťovna v Rakousku. Fúzi ještě musí schválit regulační orgány a vedení zúčastněných podniků. Cílem je posílení distribuce produktů bankopojištění.

„Potvrzuji, že tyto dvě společnosti budou sloučeny do jedné. Cílem je využít silné stránky obou pojišťoven v bankovním pojištění. Wiener Städtische má jako kompozitní pojišťovna dlouhodobé zkušenosti v oboru a Versicherung poskytuje své odborné znalosti a průkopnické postavení v bankovní distribuci,“ řekla generální ředitelka Vienna Insurance Group Elisabeth Stadler. Očekává se, že fúze vstoupí v platnost v průběhu roku 2018. 

Reorganizace bude především prospěšná pro zákazníky Erste Bank a Sparkassen, kterým bude nabídnuta širší škála produktů a služeb. „Naším hlavním cílem je spolupracovat s partnery v Erste Bank a Sparkassen, abychom využili největších příležitostí v bankovní distribuci,“ doplnil Robert Lasshofer, generální ředitel společnosti Wiener Städtische. 


Mohlo by vás zjímat: Asociace britských pojišťoven: Brexit a pojistný trh


Spojením vznikne zdaleka největší životní pojišťovna v Rakousku. Obě společnosti měly v první polovině roku 2017 kumulativní pojistný objem přibližně 707 milionů eur a společný tržní podíl přibližně 24 %. 

Fúze těchto dvou rakouských společností ponechá míru solventnosti skupiny VIG téměř nezměněnou. Tento poměr byl na konci prvního pololetí roku 2017 vynikajících 224,5 %.

VIG je předním specialistou na pojištění v Rakousku a v zemích střední a východní Evropy. Koncern tvoří zhruba 50 firem v 25 zemích, s jeho akciemi se obchoduje i na pražské burze. V Česku VIG působí prostřednictvím Kooperativy, České podnikatelské pojišťovny a Pojišťovny České spořitelny.

Zdroj: VIG

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články