ČSOB zvolilo 3 nové členy představenstva


			ČSOB zvolilo 3 nové členy představenstva
27.6.2016 Pojistný trh

V ČSOB Pojišťovně došlo k významným organizačním změnám ve vrcholovém vedení této společnosti. Celkem se změna týká třech postů členů představenstva. V závěru minulého roku firmu opustil Dušan Quis, do konce června odchází Frank Fripon a Michla Kaněra. Uvolněná místa v představenstvu ČSOB Pojišťovny postupně obsadili Stanislav Uma, Jiří Střelický a Michal Brothánek.

Složení nového předsednictva vzejde v platnost 1. července tohoto roku. V jeho čele i nadále zůstává Vladimír Bezděk, jako předseda představenstva odpovědný za útvar generálního ředitele. Za divizi financí a řízení rizik v představenstvu setrvává i Marek Nezveda.

Nový člen představenstva Stanislav Uma bude odpovědný za divizi klientského servisu a přímou distribuci. Jiří Střelický bude jako člen představenstva odpovědný za divizi životního a neživotního pojištění a Michal Brothánek stane v čele obchodní divize.

„Je před námi ambiciózní cíl – do konce roku 2018 dosáhnout hranice desetiprocentního tržního podílu. Těším se moc na spolupráci v novém organizačním uspořádání a věřím, že nám pomůže v plnění našich strategických cílů,“ uvedl Vladimír Bezděk, generální ředitel ČSOB Pojišťovny.


 Stanislav Uma

 

Ing. Stanislav Uma

Vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze (fakultu Managementu) a Southern Methodist University v Dallasu (obor bankovnictví). Působil v řadě významných společností v tuzemsku i v zahraničí. (1998 – 2002: Komerční banka; 2002 – 2008: Česká pojišťovna; 2009 – 2013: holding Generali PPF; 2013 – 2014: Všeobecná úvěrová banka). Stanislav Uma nastoupil do ČSOB Pojišťovny v září 2015, a to na pozici ředitele Odboru projektové a procesní kanceláře. 

Jiří Střelický
Mgr. Jiří Střelický, M.A., Ph.D.

Vystudoval Masarykovu univerzitu v Brně se zaměřením na odbornou matematiku. Ve studiu pokračoval na Centru pro ekonomický výzkum a doktorské studium Univerzity Karlovy (CERGE-EI), kde se věnoval ekonomickým teoriím. Svoje vzdělání dále rozšířil na zahraničních stážích na univerzitách v Berkeley v USA a německém Bonnu. Svoji kariéru zahájil jako vědecký pracovník Národohospodářského ústavu Akademie věd. V roce 2005 začal působit jako konzultant pražské kanceláře firmy McKinsey & Company, kde se věnoval oborům pojišťovnictví, energetika a telekomunikace. O dva roky později nastoupil do pojišťovny Generali a následně České pojišťovny.

 Michal Brothánek

Ing. Michal Brothánek

Vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze (fakultu Finance a účetnictví). Po absolvování vysoké školy v roce 2000 nastoupil tentýž rok do ČSOB, kde se postupně vypracoval až na pozici výkonného ředitele útvaru Institucionální bankovnictví ČSOB.

Zdroj: ČSOB

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články