Česká pojišťovna bude mít nového náměstka pro podnikatelská rizika


			Česká pojišťovna bude mít nového náměstka pro podnikatelská rizika

Představenstvo České pojišťovny projednalo žádost člena vrcholového vedení společnosti Jana Ježdíka o uvolnění z funkce náměstka pro podnikatelská rizika. Jan Ježdík své působení v ČP ukončí ke konci srpna 2008, dokdy bude působit ve funkci člena představenstva, a se skupinou PPF a ČP bude spolupracovat i nadále. Ve funkci náměstka ho vystřídá pan Milan Beneš (39 let).

 

„Vedení České pojišťovny si velmi cení schopností a zkušeností Jana Ježdíka v manažerské i odborné oblasti. Děkuji panu Ježdíkovi za jeho přínos k rozvoji České pojišťovny a k úspěchům, kterých ČP dosáhla,“ komentoval oznámení generální ředitel České pojišťovny Lard Friese.

 

Milan Beneš působí v České pojišťovně od roku 2005, naposledy ve funkci vrchního ředitele úseku prodeje podnikatelských pojištění. Před příchodem do ČP pracoval ve společnostech Accenture a Logica CMG. Milan Beneš vystudoval Západočeskou univerzitu v Plzni, Elektrotechnickou fakultu. „Dlouholeté zkušenosti pana Beneše v oboru jsou příslibem jeho úspěšného působení v nové náročné pozici, a to v oblasti, kde očekáváme velký rozvoj trhu,“ vyjádřil se k povýšení klíčového manažera generální ředitel ČP Lard Friese. Milan Beneš je ženatý a má syna.

 

Česká pojišťovna je největší domácí pojišťovací ústav, jejíž celkový tržní podíl ke konci roku 2006 přesahoval 33 procent. Pojišťovna spravuje více než 10 milionů pojistných smluv. V soutěži Pojišťovna roku 2006 pořádané společností Fincentrum získala ČP na základě výsledků hlasování odborné poroty již potřetí v řadě první místo. Schopnost České pojišťovny udržet si vysoký tržní podíl v životním i neživotním pojištění oceňují ve svých zprávách také ratingové agentury: Standard & Poor’s oceňuje ČP stupněm BBB se stabilním výhledem; Moody’s Investors Service udělila České pojišťovně hodnocení finanční síly Baa3, jehož výhled zvýšila v únoru 2006 na pozitivní. Uvedená hodnocení patří do investičního stupně, a ČP se tak řadí mezi nejvýše hodnocené tuzemské finanční instituce. Kromě vedoucí tržní pozice a úspěšného zavedené nové úrovně klientského servisu vyzdvihují obě agentury rovněž dobré provozní výsledky společnosti. Jediným akcionářem České pojišťovny je společnost CZI Holdings N.V. z mezinárodní finanční skupiny PPF.

Zdroj: ceskapojistovna.cz

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

RSS

Související články