NN kupuje Aegon v Česku a na Slovensku. Cena 155 milionů €


			NN kupuje Aegon v Česku a na Slovensku. Cena 155 milionů €

Novým vlastníkem české životní pojišťovny Aegon a slovenské životní pojišťovny a důchodové správcovské společnosti Aegon se stala nizozemská finanční skupina NN. Hodnota celé transakce je 155 milionů eur (cca 4 miliardy korun).  

Dohoda podléhá obvyklým regulačním schválením a očekává se, že bude dokončena během prvního čtvrtletí roku 2019. Tato transakce nebude mít žádný významný dopad na další operace společnosti Aegon ve střední a východní Evropě.

„Tato dohoda je dalším krokem k racionalizaci naší geografické stopy a k soustředění našich zdrojů na naše klíčové trhy. Transakce zaručuje pokračování péče o zákazníky, nabízí nové příležitosti pro zaměstnance a je v nejlepším zájmu našich akcionářů,“ řekl Alex Wynaendts, generální ředitel koncernu Aegon.

Pro klienty Aegonu se nic nemění. Ceny a podmínky produktů zůstávají stejné. Vzájemné sdílení zkušeností a nárůst společnosti by podle vedení pojišťny mělo výrazně přispějí k dalšímu rozvoji a inovaci produktů a služeb.


Mohlo by vás zajímat: Simplea. To je název pojišťovny Partners


Transakce odpovídá také strategii NN Group. Ta je podle společnosti založena na dosažení profitabilního růstu a vytváření hodnoty na evropském trhu. Touto akvizicí  NN posilujesvou tržní pozici a distribuční síť v České republice a na Slovensku, a zároveň upevní své vedoucí postavení na slovenském trhu důchodového spoření.

Transakci bude NN financovat z vlastních zdrojů a neočekává se, že bude mít zásadní vliv na provozní výsledky a ukazatel kapitálové přiměřenosti NN Group dle směrnice Solvency II. 

Díky koupi (Aegon ČR) vzroste podíl NNna českém trhu životního pojištění z 9 % na 12 %. Jsem z této jedinečné příležitosti nadšený a těším se na výměnu toho nejlepšího, co obě společnosti umějí. Když budeme stavět na jejich přednostech, bude naše firma silnější - s lepším postavením, s větším dosahem distribuční sítě a s vyšší schopností nabízet našim zákazníkům konkurenceschopnější a inovativnější produkty a služby,“ řekl k transakci Maurick Schellekens, generální ředitel NN pro Českou republika a Slovensko.


Mohlo by vás zajímat: Munich Re: Zisk v 1. pololetí 2018 vzrostl o 20,5 %


Aegon na území bývalého Československa poskytuje hlavně investiční životní pojištění a rizikové životní pojištění, na Slovensku také penzijní produkty. V Česku firma zahájila činnost v dubnu 2005. V roce 2017 dosáhl zisk před zdaněním v Česku a na Slovensku výše 16 milionů EUR.

NN působí v České republice mimo jiné prostřednictvím společností NN Životní pojišťovna a NN Penzijní společnost.NN Životní pojišťovna je na českém trhu od roku 1992, kdy pod názvem Nationale-Nederlanden začala jako první zahraniční pojišťovna nabízet životní pojištění. NN Penzijní společnost začala nabízet soukromé spoření na penzi v roce 1995 jako jedna z prvních společností v ČR.

Zdroj: Aegon, NN Group

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články