Nové odborné zkoušky: Co je to „Ex-dividend day pro akcionáře“?


			Nové odborné zkoušky: Co je to „Ex-dividend day pro akcionáře“?
21.8.2019 Pojistný trh

Dlouho očekáváné zkušební otázky na certifikace pojistných produktů jsou na světě. V úterý 13. srpna 2019 totiž zveřejnila ČNB soubor zkouškových otázek, které se týkají pojistných produktů a vyplývají ze Zákona č. 170/2018 Sb. o distribuci pojištění a zajištění (ZDPZ).

Reagujete na komentář

 

Bobeš, 27. 8. 2019
Zase jsme papežštější než papež.
Mám před sebou Investiční zkoušky. Když jsem viděl ten učební materiál o 834 stranách, málem jsem padnul. Postupně to začínám vstřebávat a nevidím to tak tragicky. ALE! Je tam fůra otázek, na kterých může trvat pouze teoretický šprt. Nechci je tu citovat, bylo by to dlouhé. Chápu, kdyby testy byly plné případových studií z praxe, ale toto? Otázky, které nikdy nikdo neslyšel, nezodpovídal, v podstatě ani netuším na co ptají. Dělám 10 let v burzovních investicích, prosperuji. Rád bych si to rozdal s teoretiky, kteří učí a zkoušejí. Obávám se, že víc než v teorii by si neškrtli.
Nyní se dozvídám o pojišťovacích zkouškách. Děsí mě, že když dělám pojištění: život, auta, majetek, podnikatele, budu muset dělat těch zkoušek několik? Těším se, kolik teoretických blábolů budu muset vstřebat. 15 let praxe v oboru možná ani nevyužiji, protože  to není cool. Je mnohem důležitější vědět o ex-dividendovém kuponu.
Selský rozume sbohem.
Dnes jsem se dozvěděl, že budu dělat

Pozn.: položky označené * jsou povinné.