Odhalení: Britská města s největším výskytem vodovodních škod


			Odhalení: Britská města s největším výskytem vodovodních škod

„Naše země zažila první dotek zimy s teplotami pod bodem mrazu. Zatímco se všichni balíme pečlivě do vrstev oblečení, abychom se chránili proti chladu, stojí zato také přemýšlet o našich domovech a budovách,“ připomněl začátkem prosince britské veřejnosti důležitý fakt expert na pojištění domácnosti Phil Ost z pojišťovny Zurich UK.

Jeho společnost si dala práci, aby sestavila seznam měst v zemi, kde je výskyt vodovodních škod – zejména při prvních mrazech – nejvyšší. Ranking byl uspořádán podle dat ze škodních hlášení do pojišťoven za rok 2017.

Aniž by společnost Zurich UK uváděla konkrétní čísla, jmenovala jako místa s nejvyšším počtem případů úniku vody anglický Croydon, následovaný městy Romford, Kingston nad Temží, Motherwell, Southend-on-Sea, Twickenham, Harrow, Guildford, Reading, Ilford, Hemel Hempstead, Paisley, Redhill, Kilmarnock, Tonbridge, Dartfort, Kirkcaldy, Doncaster, Swindon nebo Stevenage.


Mohlo by vás zajímat: Jak dopadne Brexit? Dohoda, či tvrdý odchod?


Co do výše škody je na vrcholku pomyslného žebříčku v Británii město Bolton, kde činí průměrná škoda únikem vody z potrubí 17 138 liber. Dalšími v pořadí jsou Torquay (14 383 liber) a Llandudno (7 353 liber).

Podle Phila Osta vznikají tyto škody většinou vytečením z prasklého potrubí převážně vlivem náhlého poklesu teplot. „Takové události mohou být opravdu nákladné a udělat díru do rozpočtu, jak je vidět výše na průměrných škodách. Voda může nepozorována klidně vytékat dlouhou dobu a nadělat kromě finanční ztráty i těžko napravitelné škody na hodnotě nemovitosti a majetku. Přitom malá opatření, jako je vhodná izolace, mohou takovým patáliím zabránit.“

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články