Česká pojišťovna pomohla během letní sezóny třem tisícovkách turistů v nesnázích


			Česká pojišťovna pomohla během letní sezóny třem tisícovkách turistů v nesnázích
7.10.2014 Produkty

Od začátku června do poloviny září zaznamenala Česká pojišťovna 2 995 případů hlášených z cestovního pojištění. Nejčastěji se jednalo o střevní a žaludeční obtíže, infekce dýchacích cest a úrazy. Výjimkou však nebyly ani kožní nemoci či problémy se zuby. Pojistné události hlásili Češi nejčastěji z Egypta a Turecka, řadu nesnází ale řešili turisté i ve velmi exotických destinacích.

Asistenční služba České pojišťovny evidovala během letní sezóny 2 995 pojistných událostí z 87 zemí světa. Češi si letos vybírali pro své dovolené jak „tradiční“, tak i vyloženě exotické země. Česká pojišťovna pomáhala s řešením zdravotních komplikací v zemích, jako jsou například Keňa, Namibie, JAR, ale také v méně známých destinacích jako Togo, Svazijsko či Gabon. Hlášeny byly i případy, které vyžadovaly konzultaci či lékařský zásah z dalekých ostrovů Aruba, ze Svatého Bartoloměje a také z Falkland.

Se zdravotními problémy se však klienti České pojišťovny potýkali nejčastěji právě v klasických dovolenkových destinacích: v Egyptě (607 případů), Turecku (418 případů), Řecku (375 případů) a Bulharsku (259 případů).

„Zdravotním komplikacím v letní sezoně již tradičně vévodily střevní a žaludeční obtíže. Naše asistenční služba pomáhala řešit 739 případů, z toho 345 jich bylo nahlášeno z Egypta,“ uvádí Ivana Buriánková, tisková mluvčí České pojišťovny, a dodává, že Egypt nebyl jedinou zemí, kde cestovatele trápily především zažívací problémy. Čeští turisté se s nimi setkali i v Turecku a Bulharsku. „Zaznamenali jsme také zvýšený počet případů horečky dengue, která se vyskytuje zejména v subtropických oblastech a je přenášena bodavým hmyzem,“ dodává Ivana Buriánková.

Společně s trávicími a dýchacími obtížemi byly nejčastějším důvodem k hospitalizaci úrazy. S těmi se na dovolené setkalo na pět stovek Čechů. Nejvíce úrazů potkalo klienty v Řecku a nejčastější příčinou byly volnočasové či sportovní aktivity a dopravní nehody. Zdravotní potíže na dovolených postihují pravidelně turisty bez rozdílu věku. Letos bylo nejvíce případů ve věkové skupině 31 – 50 let. Nejstarší klientce, které asistenční služba zprostředkovala okamžitou pomoc a další servis, bylo 91 let. Na zájezdu v Německu ji postihla mozková mrtvice.

Na nepříliš vydařenou dovolenou bude vzpomínat mladý muž z jižních Čech. Během své dovolenv Egyptě upadl na schodech tak nešťastným způsobem, že si způsobil vážné poranění hlavy. Jeho úraz si vyžádal nejen okamžitý lékařský zásah, ale vzhledem k závažnosti zranění také převoz do specializovaného zdravotnického zařízení a následně leteckou repatriaci do ČR s doprovodem. Náklady na léčení tohoto úrazu překročily 1,2 milionu korun. Mladík měl naštěstí sjednané cestovní pojištění, pojišťovna se tak o něj v této těžké chvíli nejen postarala, ale uhradila také veškeré náklady spojené s léčením a přepravou do vlasti.

Česká pojišťovna

Zdroj: Česká pojišťovna

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články