Růst sazeb v podnikatelském pojištění v USA zpomalil


			Růst sazeb v podnikatelském pojištění v USA zpomalil
6.7.2022 Produkty, Zahraničí

Sazby v podnikatelském pojištění v USA se zvýšily i v 1. čtvrtletí 2022. Znamená to, že jejich růst nepřetržitě pokračuje již 18 čtvrtletí. Ale tempo růstu se podle Rady pojišťovacích agentů a makléřů (CIAB) ve srovnání se 4. čtvrtletím 2021 zpomalilo.

Průměrné pojistné z titulu cenového růstu v podnikatelském pojištění v USA jako celku se v 1. čtvrtletí 2022 zvýšilo o 6,6 %. Nicméně u většiny typů pojištění byly přírůstky pojistného nižší než v předcházejícím čtvrtletí, kdy průměrné pojistné z titulu cenového růstu v podnikatelském pojištění jako celku zaznamenalo nárůst o 8,7 %.


Mohlo by vás zajímat: Abeceda pojištění majetku s Pillow: A jako asistence


Jako příklad lze uvést pět hlavních pojistných odvětví či typů pojištění (majetkové pojištění podnikatelů, autopojištění podnikatelů, odpovědnostní pojištění podnikatelů pro případ velkých finančních ztrát[1], všeobecná odpovědnost, pojištění odpovědnosti za škodu při pracovním úrazu a nemoci z povolání). U těchto pojištění vzrostly sazby v 1. čtvrtletí 2022 o 5,7 %, kdežto ve 4. čtvrtletí 2021 o 8,1 %. CIAB svodně tvrdí, že u většiny typů pojištění byl růst sazeb v 1. čtvrtletí 2022 o 2 % nižší než ve 4. čtvrtletí 2021.


Mohlo by vás zajímat: Lukáš Kovanda: Česko míří do krize, jakou nepamatuje


Z výše uvedených trendů se vymyká kybernetické pojištění, které zůstalo v režii pojišťovacích makléřů. Průměrné ceny se zde zvýšily v 1. čtvrtletí 2022 o 27,5 %, přičemž ve 4. čtvrtletí 2021 činil jejich nárůst dokonce 34,3 %. Podle názoru respondentů, kteří se vyjadřovali k vývoji podnikatelských pojištění, byly hnací silou dalšího vzestupu cen především zvyšující se četnost a závažnost pojistných událostí v kybernetickém pojištění. Působilo však silně i napětí mezi sníženým rizikovým apetytem poskytovatelů a vysokou poptávkou.


[1] Anglický název zní: Commercial umbrella insurance (např. deštníkové krytí podnikatelů). Jde o takový typ pojištění odpovědnosti, který chrání podniky pro případ vystavení velkým finančním ztrátám. Také viz: https://www.cap.cz/slovnikacs  (umbrella cover).

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články