Uniqa pojistila medvídka pandu pro bezpečný návrat do Číny


			Uniqa pojistila medvídka pandu pro bezpečný návrat do Číny
19.11.2009 Produkty

Malý medvídek panda, který se narodil v rakouské zoo v Schönbrunnu u Vídně, v těchto dnech odcestoval zpět do Číny – do své vlasti. Na dlouhou cestu domů ho pojistila Uniqa Sachversicherung AG. Medvídek, jehož návštěvníci rakouské zoo milují, se jmenuje Fu Long.

Stejně jako Fu Long, také jeho rodiče – Yang Yang a Hui Long, byli od roku 2003 živou „půjčkou“ Čínské lidové republiky Rakousku. Pro odborníky nebyl úkol přepravit medvídka do Číny jednoduchý. Nikdo totiž neví, jak bude zvíře reagovat na podmínky přepravy, kdy samotná cesta letadlem trvá okolo 15 hodin.

Čínská lidová republika je smluvním partnerem zoologické zahrady ve vídeňském Schönbrunnu. Ta také trvala na tom, že Fu Long musí být na tuto cestu dobře pojištěn. Uniqa pro tyto účely vytvořila životní pojištění, které se vztahuje hned na tři pandí medvídky. Pojistná částky by byla splatná v případě, že by některý z medvídků zaviněním zoologické zahrady přišel o život. Výši pojistné částky Uniqa tají.

„Vytvořit pojistnou smlouvu pro mladého Fu Long byl pro nás docela specifický úkol,“ vysvětlil předseda představenstva Uniqa Dr. Johannes Hajek. Pocit, že malý cestovatel je na cestu domů dobře pojištěn, je ale nade vše, konstatovala ředitelka zoologické zahrady v Schönnbrunu Dr. Dagmar Schratter.

VersicherungJournal

 

Share/Bookmark

Zdroj: VersicherungsJournal

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články