Životní pojištění ČSOB Pojišťovny loni opět zajistila vysoký výnos


			Životní pojištění ČSOB Pojišťovny loni opět zajistila vysoký výnos
19.2.2008 Produkty

„Výnos ve výši 5,4 procenta ročně si životní pojištění Spektrum drží již čtvrtým rokem po sobě, čímž se stalo jedním z nejlukrativnějších spořících pojištění na domácím trhu," řekl člen představenstva a ředitel divize životního pojištění ČSOB Pojišťovny Karel Svoboda. „V porovnání s loňskou inflací je výnos z tohoto pojištění téměř dvojnásobný," dodal Svoboda.


ČSOB Pojišťovna, která je čtvrtou největší pojišťovnou v ČR, loni v životním pojištění zaznamenala prudký nárůst předepsaného pojistného, tedy částky, kterou klienti platí za svou pojistnou ochranu. Předpis vyskočil o více než 22 procent na 5,420 miliardy korun. O výrazný meziroční vzestup se zasloužila hlavně jednorázově placená pojištění, jichž se loni prodalo za bezmála tři miliardy korun, o 42 procent víc než rok předtím. Tento výsledek souvisí s prudce rostoucí oblibou investičních životních pojištění vázaných na zajištěné fondy.


Životní pojištění mělo u ČSOB Pojišťovny na konci loňského roku uzavřeno téměř 420 tisíc klientů, protože však někteří z nich si sjednali více pojištění, dosahuje celkový počet aktivních smluv bezmála 540 tisíc. Naprostá většina klientů má přitom své životní pojištění uzavřené tak, že může využít daňových úlev garantovaných státem. Všem klientům, kteří mohou požádat o úlevu na dani z příjmu, již ČSOB Pojišťovna koncem ledna rozeslala potvrzení o výši zaplaceného pojistného za rok 2007, celkem těchto potvrzení bylo 420 tisíc. Zaměstnanci, jimž přiznání o dani z příjmu zpracovává mzdová účtárna, museli podklady pro daňovou úsporu za životní pojištění předat k vyřízení nejpozději do 15. února.

Zdroj: csobpoj.cz

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články