Největším globálním makléřem je stále MARSH


			Největším globálním makléřem je stále MARSH

Respektovaný pojišťovnický magazín Best’s Review přinesl v průběhu roku 2018 žebříček nejúspěšnějších globálních makléřů, který je postaven na celkových výnosech daných firem v roce 2017. Společnosti MARSH, Aon, Willis Towers Watson, Arthur J. Gallagher, BB&T and Brown & Brown obhájily prvních šest pozic v tomto exkluzivním hodnocení.

V žebříčku se objevila jedna zcela „nová tvář“, která má ambice uspět na nesmlouvavém globálním kolbišti. Na 17. pozici se umístila firma Ardonagh Group, která vznikla spojením několika menších společností v červnu 2017.

Generálním ředitelem této nové společnosti je David Ross, který působil na obdobné pozici ve firmách Towergate a Arthur J. Gallagher. Název tohoto nového hráče vznikl z keltského slova „bojovník“, firma by měla vyznávat hodnoty, jako je odolnost, síla a porozumění.

Global Brokers 2017Co se týče fúzí a akvizic, tak nejlépe si vedla společnost Acrisure, která jich v roce 2017 provedla 92 a která se celkově umístila na 13. místě, což je velký skok oproti 18. pozici za výsledky z roku 2016.

Také dalším makléřům se co se týče akvizic a fúzí poměrně dařilo.  Například osmá firma Hub International jich provedla 55, celkově dvanáctá společnost NFP Corp. zkompletovala 45 fúzí a akvizic, čtyřka Arthur J. Gallagher & Co. jich ohlásila 39 a globální jednička MARSH deset.


Mohlo by vás zajímat: Proč je pro pojistitele obtížné podnikat v Rusku, Turecku a Austrálii?


Zajímavý je také fakt, že dvě společnosti změnily své CEO. Zmíněná Hub International jmenovala generálním ředitelem Marca Cohena a čtrnáctka v žebříčku, společnost AmWINS, uvedla do čela firmy Scotta M. Purviance, který vystřídal M. Stevena DeCarla.

Na závěr ještě uveďme, že jedna společnost změnila svůj název. Firma Meadowbrook Insurance Group Inc., která pracuje pro čínský konglomerát Fosun International, změnila své jméno na AmeriTrust Group Inc. V aktuálním žebříčku pak tento makléř obsadil osmnáctou příčku.

Více informací ZDE.

Zdroj: Best’s Review

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

Související články