RENOMIA expanduje do Lotyšska. Získala majoritu v největší makléřské společnosti


			RENOMIA expanduje do Lotyšska. Získala majoritu v největší makléřské společnosti

Společnost RENOMIA oznámila koupi majoritního podílu ve společnosti R&D APDROŠINĀŠANAS BROKERS (R&D Insurance Brokers Ltd.) se sídlem v Rize. Lotyšsko se tak stává již osmou evropskou zemí, v níž má RENOMIA své přímé zastoupení. R&D je největším lotyšským pojišťovacím makléřem a také jedním z největších pojistných brokerů v pobaltském regionu. Společnost poskytuje služby jak firmám, tak jednotlivcům, a významnou část svého byznysu realizuje na e-commerce platformách. RENOMIA touto akvizicí dále posiluje svoji pozici v rámci střední a východní Evropy.

„Jsme nadšeni z dohody s R&D společně rozvíjet služby pro klienty v pobaltských zemích. S týmem R&D sdílíme hodnoty a vize. Líbí se nám moderní přístup R&D, její progresivní myšlení a zkušenosti s e-commerce i korporátním pojištěním. Investice RENOMIA se ubírají několika směry: do rozvoje odbornosti a osobnostního rozvoje, do digitalizace, rozšiřování služeb, skvělé klientské zkušenosti a samozřejmě také do posilování našeho postavení na trhu. Vše s cílem poskytovat našim klientům služby na té nejvyšší úrovni. Kvalitní pojistné programy a podpora při likvidaci škod jsou teď pro firmy i pro jednotlivce enormně důležité, vidíme to jak v ČR, tak ve všech dalších zemích, kde působíme, říká managing partner RENOMIA Pavel Nepala.


Mohlo by vás zajímat: Lloyd´s doporučuje tvorbu jednodušších pojistných produktů


„Věříme, že vstup zkušeného a silného partnera do R&D pozitivně pocítí zejména naši klienti. Plánujeme akcelerovat další rozvoj našich služeb jak pojištění firem, tak v oblasti e-commerce. S RENOMIA nás pojí kromě důrazu na špičkový klientský servis také přesvědčení, že budoucnost našeho odvětví je v digitalizaci. V automatizaci procesů, které jsou nezbytné, ale klientům nepřinášejí žádnou přidanou hodnotu. Díky tomu se pak makléř může intenzivněji věnovat vysoce individualizovaným řešením pro své klienty,“ říká Dainis Maldutis, jeden ze spoluzakladatelů R&D. Management skupiny R&D se po vstupu RENOMIA nezmění a bude se dál věnovat rozvoji jednotlivých obchodních aktivit.


Mohlo by vás zajímat: Boj pandemie COVID-19 vs. letecká doprava má prozatím jasného vítěze


Společnost R&D INSURANCE BROKERS byla založena v roce 2007, má 67 zaměstnanců a pro své klienty spravuje pojistné ve výši 21 milionů eur. Nabízí komplexní servis od vyhodnocení rizik přes nastavení pojistných programů až po pomoc při řešení pojistných událostí. Specialisté R&D se věnují životnímu i neživotnímu pojištění a úzce spolupracují se všemi významnými pojistiteli v pobaltském regionu. Díky partnerství s RENOMIA budou moci klienti R&D INSURANCE BROKERS využívat také expertízu a kontakty přední globální makléřské společnosti Gallagher, která je od roku 2019 minoritním akcionářem RENOMIA a která sídlí ve Spojených státech.


Mohlo by vás zajímat: V pojišťovnictví začaly klesat mzdy!


Vstup do další evropské země navazuje na další aktivity RENOMIA v roce 2020, kdy koupila podíly v několika společnostech. Nedávno také otevřela unikátní platformu INTERNATIONAL BROKING CENTER (IBC), která pomáhá tuzemským i zahraničním klientům RENOMIA s umístěním velkých a komplikovaných rizik v zahraničí. RENOMIA se také věnuje pojištění privátních osob, v tomto segmentu intenzivně investuje do technologií a rozvoje produktů.

RENOMIA má přístup k mezinárodnímu know-how a zajišťuje služby po celém světě. Její jedinečnost spočívá v propojení prostředí české rodinné firmy s velkou globální korporací Gallagher, která je rovněž dosud řízena rodinou zakladatele.

Zdroj: Renomia

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

Související články