Významné spojení: RENOMIA a Arthur J. Gallagher & Co. jsou partneři


			Významné spojení: RENOMIA a Arthur J. Gallagher & Co. jsou partneři
25.6.2019 Akvizice a fúze

Jako partner formou minoritního 30% podílu se k rozvoji RENOMIA připojí společnost Arthur J. Gallagher & Co. Jde o špičkovou poradenskou společnost v oblasti řízení rizik a čtvrtého největšího pojišťovacího makléře na světě s tržbami přes 6 mld. dolarů a více než 30 tisíci zaměstnanci. Majoritní podíl v RENOMIA budou dlouhodobě držet stávající akcionáři.

RENOMIA bude nadále působit pod stejnou značkou, bude řízena dosavadními akcionáři a managementem a bude pokračovat v naplňování své vize a strategie. Společnost plánuje v regionu střední a východní Evropy dále růst ve všech segmentech a zlepšovat své služby pro své klienty. RENOMIA a Arthur J. Gallagher & Co.mají podobné hodnoty a jedná se o profesionální společnosti řízené rodinnými akcionáři. Transakce podléhá regulačnímu schválení, očekává se, že bude dokončena ve třetím čtvrtletí 2019.


Mohlo by vás zajímat: Sloupek Kateřiny Lhotské: Spravedlivé nuly všem


„Společnost Gallagher jsme si pro globální strategické partnerství vybrali díky řadě důvodů. Obě společnosti jsou založeny a řízeny rodinami, souzníme v oblasti hodnot, poslání, strategie a vždy chceme poskytovat nejlepší služby našim klientům na celém světě. Důležitou součástí spolupráce bude i rozšíření našeho know-how, vzdělávání pro kolegy, přístup na globální pojistný trh a rozvoj dalších specializovaných produktů a služeb pro naše klienty. RENOMIA bude mít ještě větší možnost zajistit služby kdekoli na světě. Neméně důležitou výhodou bude i spojení našich sil v oblasti digitalizace služeb zákazníkům a zefektivnění našich procesů,” uvedla k transakci Jiřina Nepalová, zakladatelka a ředitelka společnosti RENOMIA.

Koupě minoritního podílu ze strany Arthur J. Gallagher & Co je dalším krokem v prohloubení partnerství se společností RENOMIA a navazuje na vzájemné dlouhodobé poznání. RENOMIA je již od roku 2004 členem celosvětové sítě nezávislých pojišťovacích makléřů Gallagher Global Alliance (GGA).


Mohlo by vás zajímat: Pojištění 2029: Vyhlídky a příležitosti z pohledu Allianz SE


 „RENOMIA je velmi silná rodinná firma, která je již 15 let oceňovaným členem naší strategické partnerské sítě. Naše společnosti mají podobnou kulturu a hodnoty a jsme nadšeni, že vzájemné partnerství tímto dále upevňujeme,“ řekl Patrick Gallagher, předseda představenstva, generální ředitel a vnuk zakladatele.Fotografie majoritních akcionářů RENOMIA, zleva Michal Čajka, Pavel Nepala, Jiřina Nepalová, Jiří Nepala

RENOMIA za posledních pět let vyrostla dvojnásobně, a to především díky specializacím na pojištění
a řízení rizik ve více než 30 průmyslových odvětvích, jakož i odborné znalosti v oblasti tvorby a poskytování programů zaměstnaneckých benefitů a služeb pro individuální klienty.

Tento výsledek byl dosažen kombinací organického růstu a strategických akvizic pod vedením zkušeného týmu RENOMIA, který již přes 25 let vede Jiřina Nepalová. RENOMIA jen během posledních 10 let investovala do 14 firem v regionu střední a východní Evropy a v této činnosti je nadále připravena pokračovat, posílena i o partnerství s globálním lídrem Gallagher.

„Důležité pro mě je, že obě společnosti vždy hájí zájmy svých klientů a pečují o své zaměstnance. Naše nové partnerství považuji také za vyjádření důvěry v celý náš tým, všechny mé kolegy napříč pobočkám a zeměmi, ve kterých RENOMIA již dnes působí. Tato důvěra se projevuje i tím, že řízení RENOMIA bude i nadále dlouhodobě plně v rukou stávajících akcionářů a manažerů. Jedná se tak o unikátní propojení znalosti regionu, kterou má RENOMIA, s obrovskou globální podporou,“ dodává Jiřina Nepalová.

Gallagher kromě rozvoje know-how a produktového portfolia ve světě současně podpoří rozvoj RENOMIA formou navýšení kapitálu do firmy. To dá společnosti další větší možnosti pro kvalitní akvizice ve všech zemích regionu střední a východní Evropy.

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články