Významná akvizice na makléřském trhu. RENOMIA kupuje IMG


			Významná akvizice na makléřském trhu. RENOMIA kupuje IMG

Společnost RENOMIA získává majoritní podíl ve společnosti IMG. Ta patří mezi přední české poskytovatele pojištění a finančních služeb pro firmy a občany a má širokou síť aktivních poradců. Oběma společnostem se tím otevírají cesty k synergii a dalšímu růstu.

RENOMIA touto akvizicí posiluje v oblasti poskytování služeb občanům a zaměstnaneckých programech a IMG získá možnost využít know-how a moderní nástroje pro své poradce, risk management a řešení firemních pojistných programů.

„Společnost IMG má na trhu skvělou pověst a dlouhodobě poskytuje špičkové služby klientům, což potvrzuje její pozice na trhu. IMG se stane důležitou součástí naší rostoucí skupiny postavené na společných hodnotách a službě klientům. Na českém trhu v oblasti pojištění a finančních produktů pro občany vzniká významný hráč, který bude mít přes 250 zkušených specialistů a poradců. Celá RENOMIA GROUP tak bude mít přes 1 500 spolupracovníků,“ říká Jiří Nepala, Managing Partner RENOMIA.


Přečtěte si: TOP 30 pojišťovacích makléřů za rok 2017 v Česku dle oPojištění.cz


Ve 25leté historii společnosti RENOMIA se jedná o jednu z největších akvizic, která tak potvrzuje dlouhodobou růstovou strategii, založenou jak na organickém rozvoji, tak akvizicích. Spojením RENOMIA a IMG vznikne na trhu první makléř, který překročil hranici 10 miliard Kč na spravovaném pojistném. Dosavadní management a celý tým IMG nadále zůstává aktivní, do budoucna pak budou používány obě obchodní značky.

„Pro další rozvoj jsme hledali partnera s dlouhodobou vizí, skvělým servisem pro klienty, moderními nástroji pro poradce a možností využití našich zkušeností. Díky souznění našich firemních hodnot věřím, že integrace do skupiny RENOMIA proběhne hladce a že její podpora a nově získané know-how nám umožní rychleji rozvíjet naše služby a spokojenost celého týmu,“ říká Ivan Souček, člen představenstva IMG.


Mohlo by vás zajímat: Kam kráčíš, compliance?


IMG a.s. je významným nezávislým poradcem a zprostředkovatelem v oborech pojištění a financí. Společnost byla založená v roce 1995 a od roku 2001 působí i jako investiční zprostředkovatel. V žebříčku TOP 30 Pojišťovacích makléřů se za rok 2017 společnost IMG umístila na 11. místě a je také aktivním členem Asociace českých pojišťovacích makléřů. http://img.cz/

RENOMIA GROUP je vedoucí mezinárodní společnost, založená v roce 1993 v České republice, která poskytuje komplexní služby v oblasti pojištění, risk managementu a financí jak firmám, tak domácnostem. Po získání podílu v IMG bude spravovat pojistné přes 10 miliard Kč a mít přes 1 500 spolupracovníků. Služby klientům zajišťuje na celém světě, a to díky vlastním pobočkám v 7 zemích, partnerským sítím či dlouhodobé spolupráci s největšími světovými makléři. 

Zdroj: RENOMIA, IMG

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

Související články