Pojišťovny letos očekávají pokles trhu


			Pojišťovny letos očekávají pokles trhu
14.4.2009 Pojistný trh

V souvislosti s dopadem finanční krize na pojistný trh lze očekávat celkové snížení dynamiky, a to jak v neživotním, tak v životním pojištění. U životního pojištění lze očekávat propad především v případech jednorázového pojistného. Vyplývá to z ankety odborného časopisu České asociace pojišťoven Pojistný obzor mezi šéfy největších českých pojišťoven.

Generální ředitel ČSOB Pojišťovny Jeroen van Leeuwen odhaduje, že v letošním pro ekonomiku tak těžkém roce vzroste předepsané pojistné celkově o 5 až 6 procent. Stejná tempa růstu předpovídá u životního a neživotního pojištění.

Budoucí vývoj je s ohledem na nejistou situaci velmi obtížné předpovědět,“ konstatoval generální ředitel Pojišťovny české spořitelny Petr Zapletal. Vzhledem k aktuální situaci bude každý růst trhu životního pojištění pozitivním výsledkem, dodal Zapletal s tím, že osobně očekává růst do 5 %.

Generali Pojišťovna očekává mírný růst pod úrovní loňského roku. Podle generálního ředitele Petra Kopeckého se ekonomická krize v tomto segmentu projeví pozitivně, protože klienti si začnou víc než kdy předtím uvědomovat, že kvalitní pojištění je zárukou stability příjmové stránky každého rodinného rozpočtu. Klíčovou roli bude hrát kvalitní underwriting a správný výběr rizika, zdůraznil Petr Kopecký.

Samozřejmě se lze pouze dohadovat, jak se ekonomická krize v jednotlivých segmentech pojistného trhu ve skutečnosti projeví. Celkové předepsané pojistné dosáhne podle odhadu generálního ředitele České podnikatelské pojišťovny Jakuba Strnada 2,5 procenta, v životním dojde k propadu především v jednorázovém pojistném (-3 %), naopak dařit se bude v oblasti běžně placeného pojistného (+5%).Trh neživotního pojištění vzroste o 2,5 %.

Generální ředitel Triglav pojišťovny Petr Baný odhaduje, že nedojde k zásadnímu poklesu v prodeji produktů pojišťovny. Důvodem je vazba Triglav pojišťovny na drobné klienty a menší firmy.

ČAP

Zdroj: ČAP

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články