Generali a Česká pojišťovna zakládají poradenskou společnost Finhaus


			Generali a Česká pojišťovna zakládají poradenskou společnost Finhaus

Na českém trhu finančního poradenství začala nově působit společnost Finhaus. Jejími akcionáři jsou Česká pojišťovna a Generali. Do čela byl zvolen Tomáš Vysoudil, člen představenstva České pojišťovny. Co nová společnost chystá?

Společnost Finhaus a.s. vznikla 6. dubna tohoto roku, kdy došlo ke změně jména akciové společnosti Generali services CEE na nový Finhaus a.s. Vlastnická struktura nové poradenské společnosti je složena i nadále ze dvou pojišťoven spadajících do skupiny Generali. Tedy České pojišťovny (80 %) a Generali pojišťovny (20 %).

Finhaus

Při vytvoření nové externí poradenské společnosti jde Generali ve stopách VIG, která podobným způsobem založila poradenskou firmu Kapitol. Podle výpisu ČNB je pod Finhausem k 7. červnu 2016 registrovaných 44 PPZ. Má však smělé plány získat jich v následujícím roce ještě 200. V současné chvíli bude nabízet pojistné produkty, výhledově plánuje rozšířit své portfolio i o bankovní produkty a poradenství v oblasti realit a energií.

Finhaus plánuje otevřít v průběhu dvou následujících let 50 poboček po celé ČR. Obchodní ředitelkou byla jmenována Dana Mrázková. Vedle předsedy představenstva Finhausu Tomáše Vysoudila, byl do představenstva jmenován Miroslav Žbel, ředitel podpory obchodu v Penzijní společnosti České pojišťovny. Členem dozorčí rady je Radek Moc, člen představenstva České pojišťovny Zdraví a Pavol Pitoňák – Člen představenstva ČP.

Zdroj: oPojištění.cz

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

Související články