Marsh hostil konferenci: Jak řídit rizika digitální ekonomiky?


			Marsh hostil konferenci: Jak řídit rizika digitální ekonomiky?

Pouhých 20 měsíců zbývá firmám na harmonizaci systému řízení rizik v digitální oblasti s již přijatou legislativou EU. Povinná hlášení o narušení bezpečnosti a únicích osobních dat klientů se rozšíří v podstatě na všechny firmy a organizace. Nové vysoké pokuty za porušení nařízení o ochraně privátních dat spolu s narušenou důvěrou zákazníků mohou pro firmu znamenat rychlý konec businessu a osobní důsledky pro statutární orgány firem.

Pro dostatečně motivovaného útočníka není otázkou zda, ale kdy do systému vnikne. Klíčové je proto umět řídit rizika, která s narušením bezpečnosti souvisejí,“ říká Kateřina Poláčková ze společnosti MARSH ČR. „Právě to bylo hlavním cílem dnešní konference. Cítíme silnou potřebu ustanovení standardů pro pojištění takových rizik, protože právě to je cesta, jak nabídku pojištění rozšířit i na střední a malé firmy.

Marsh00

O praktických zkušenostech s trhem pojištěním kybernetických rizik v Evropské Unii a o výhledu pro ČR informovala paní Nilay Ozden ze společnosti Marsh UK, kde je trh s tímto typem pojištění výrazně rozvinutější než v ČR.
Rostoucí kybernetické hrozby musí ve firmách vést k vyšší ochraně dat a zejména privátních dat klientů. Kvalitní IT bezpečnostní opatření, dobře nastavené procesy, pravidelně školení pracovníci spolu s vhodným pojištěním pomohou zvládat rostoucí kybernetická rizika a jejich dopady na firemní business“, říká Martin May z Principal Engineering.
 
Marsh000

Mezi další probíraná témata patřila současná kybernetická ochrana státu a požadavky na ochranu státních a soukromých podniků, role a úroveň krizové komunikace i praktické ukázky kybernetických útoků a ochrany.

Marsh01

Konferenci uspořádaly společnosti MARSH s.r.o. a Principal engineering s.r.o.
 
Zdroj: Marsh

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

Související články