Škody po vichřici Eberhard rostou. Překročily sto milionů korun


			Škody po vichřici Eberhard rostou. Překročily sto milionů korun
13.3.2019 Pojistný trh, Škody

Škody způsobené víkendovým řáděním vichřice Eberhard rychle rostou a již překročily sto milionů korun. 

Česká pojišťovnaměla k dnešnímu poledni nahlášeno více než 3000 škod za celkem 75 milionů korun. V pondělí to bylo touto dobou zhruba 1200 škod. Číslo ještě není konečné, klienti škody stále hlásí. 

Kooperativa k dnešnímu ránu registrovala 1620 škod na budovách a domácnostech za celkem 32 milionů korun, a asi 300 škod za deset milionů na vozidlech. Z toho již 100 škod bylo ukončeno a klientům bylo vyplacenoi téměř milion korun na pojistném plnění.


Mohlo by vás zajímat: Podcast: Klienta nejlépe ochrání vzdělání zprostředkovatele


Allianz už v souvislosti s nedělním orkánem kontaktovalo 700 klientů se škodami za celkem 21 milionů korun. Nejčastěji jde o zničené střechy domů, popadané ploty, ale také rozbitá auta. Největší škodu napáchal vítr u Ústí nad Orlicí, kde majiteli odletěla střecha v hodnotě dvou milionů korun. Netradiční pojistnou událost nahlásil Allianz klient, kterému orkán sebral ze zahrady kurník s exotickými slepicemi.

Klienti České podnikatelské pojišťovny k dnešnímu dni nahlásili již 670 škod z této kalamity v objemu dosahující 15 milionu Kč.


Mohlo by vás zajímat: Zajímavost: Irský chirurg odsouzen na osm let za pojistné podvody


Škody z víkendového větru budou mnohem vyšší, než  čekali v ČSOB pojišťovně. Většina hlášených škod je z občanského majetku, do 15 procent z pojištění firem, pět procent na vozidlech. Zatím má nahlášeno 600 škod, odhaduje jich však 1500. Celkem by měly dosáhnout 45 milionů Kč.

Vichřice způsobila škody 350 klientům Generali, jejich předpokládaná výše přesahuje deset milionů korun. Klienti pojistné události stále průběžně hlásí, protože proti pondělí jde o několikanásobný nárůst jejich počtu. "

Zdroj: ČTK, oPojištění.cz

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články