Zemětřesení v Číně nepřežilo nejméně 381 lidí


			Zemětřesení v Číně nepřežilo nejméně 381 lidí
4.8.2014 Škody

Nedělní silné zemětřesení v provincii Jün-nan na jihu Číny nepřežilo podle nejnovější bilance nejméně 381 lidí, dalších 1800 utrpělo zranění. Záchranné práce v oblasti komplikují silné lijáky, sesuvy půdy a následné otřesy, napsala dnes agentura DPA.

Epicentrum zemětřesení, které mělo sílu 6,1 stupně, bylo jedenáct kilometrů od Wen-pchingu, otřesy vycházely z hloubky dvanácti kilometrů. Geologové poté zaznamenali desítky následných otřesů. Některá místa jsou kvůli sesuvům odříznuta od světa, takže se tam záchranáři nemohou dostat s těžkou technikou. Problémem jsou i lijáky. Čína do postižené oblasti vyslala záchranáře z celé země.

Čínský premiér Li Kche-čchiang odcestoval do provincie Jün-nan, aby prověřil rozsah katastrofy. Prezident Si Ťin-pching vyzval zasahující jednotky, aby podnikly maximální úsilí v záchraně přeživších.

Podle čínské státní televize CCTV šlo o nejsilnější zemětřesení v provincii Jün-nan za posledních 14 let. Zemětřesení zasáhlo oblast, která je tektonicky velmi aktivní. V roce 2008 zahynulo v provincii S'-čchuan při otřesech o síle až osmi stupňů téměř 70 000 lidí. V roce 2012 připravila série zemětřesení v provincii Jün-nan o život více než 80 lidí.

novinky.cz

Zdroj: novinky.cz

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články