Skupina AXA nabídne neživotní pojištění


			Skupina AXA nabídne neživotní pojištění
14.5.2008 Pojistný trh

Finanční skupina AXA začne prodávat neživotní pojištění. Firma to oznámila v tiskové zprávě.

 

Po půl roce od podání žádosti dostala povolení od České národní banky a může tak zahájit expanzi, kterou plánovala už od svého loňského vstupu na český trh.

 

"Na vývoji produktů neživotního pojištění jsme již několik měsíců intenzivně pracovali a klientům je začneme nabízet v nejbližší době," prohlásil Dušan Doliak, generální ředitel skupiny pro Českou republiku a Slovensko.

 

Firma nabídne pojištění automobilů, domácností a odpovědnosti za škodu. V pojištění automobilů bude nabízet tarify podle výkonu motoru, i když obvyklejší na trhu je výpočet podle objemu.

 

Povinné ručení podle výkonu motoru už má v nabídce konkurenční Wüstenrot. I ta hodlá svoje služby dále rozšiřovat - ČNB dnes oznámila, že firmě povolila nabízet mimo jiné úrazové pojištění, pojištění nemoci a pojištění odpovědnosti.

 

Skupina AXA vstoupila do České republiky loni na jaře, když převzala švýcarskou pojišťovnu Winterthur. Dosud nabízela životní pojištění a důchodové připojištění. Ke konci roku měla pojišťovna pod správou 5,3 miliardy korun a přes 150 tisíc smluv v životním pojištění. Penzijní fond AXA měl téměř 580 tisíc klientů a aktiva přesahující 32 miliard korun.

 

www.axa.cz

Zdroj: axa.cz

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články