Skupina UNIQA plánuje investovat do inovací 500 milionů eur


			Skupina UNIQA plánuje investovat do inovací 500 milionů eur
21.1.2016 Pojistný trh

Evropská pojišťovací skupina UNIQA prezentovala nový víceletý investiční program, do kterého investuje v přepočtu 13,5 miliardy korun. Jeho cílem je renovace obchodního modelu společnosti a používaných technologií. Pojišťovna spolu s tímto vyjádřením informovala, že investice letos povedou k poklesu jejího zisku.

Nový program je zatím největším investičním a inovačním programem pojišťovny. Program je plánovaný na pět až sedm let, velká část se ale uskuteční už letos,“ uvedl generální ředitel pojišťovny UNIQA Andreas Brandstetter.

Stejně jako ostatní pojišťovny se i UNIQA snaží vyřešit problém rekordně nízkých úrokových sazeb. „Investice, z nichž výrazná část se uskuteční v roce 2016, v první řadě použijeme na redesign obchodního modelu a modernizaci IT systémů, které to vyžadují,“ uvádí společnost v prohlášení. „UNIQA očekává, v závislosti na zavedení investičního programu, výrazné snížení zisku ve finančním roce 2016 ve srovnání se silným ziskem v roce 2015.

Cílem rakouské pojišťovny je připravit se na budoucí potřeby zákazníků a hodlá změnit svůj profil poskytovatele pojišťovacích produktů na poskytovatele integrovaných služeb.

UNIQA je zastoupena v 19 zemích, včetně České republiky, kde patří dlouhodobě mezi deset největších hráčů na trhu. Má více než deset milionů zákazníků a do roku 2020 je chce zvýšit na 15 milionů.

Zdroj: oPojištění.cz

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články