Tragický požár v ruském obchodním domě má 64 obětí


			Tragický požár v ruském obchodním domě má 64 obětí
26.3.2018 Pojistný trh, Škody

Požár nákupního centra v sibiřském městě Kemerovo si vyžádal nejméně 64 obětí, mezi nimi je řada dětí. Záchranáři stále pátrají po dalších lidech.

Záchranáři na místě pokračují v rozebírání trosek střechy nákupního centra, která se zhroutila, a pátrají po nezvěstných. Pracují v extrémně vysokých teplotách a za téměř nulové viditelnosti. Objekt navíc začal v pondělí znovu hořet. Ministerstvo zdravotnictví se snaží identifikovat všechny oběti, kvůli tomu bude muset provést genetické vyšetření. Odborníci z vyšetřovací komise sbírají genetický materiál od příbuzných možných obětí požáru.


Mohlo by vás zajímat: Sloupek Kateřiny Lhotské: povedeniporadci.cz


O příčinách neštěstí, jednoho z nejtragičtějších po rozpadu Sovětského svazu, ruská média zatím jen spekulují. Hovoří se o poruše v elektroinstalaci nebo o neopatrném nakládání s otevřeným ohněm. V jednom z kin obchodního centra děti zapalovaly svíčky při víkendové slavnosti. Nejvíce obětí si oheň vyžádal právě v horních patrech, kde bylo několik kinosálů plných dětí.

Požár zřejmě vznikl v místnosti s dětskou trampolínou, kde některé z dětí zapálilo molitan. Od něj se oheň rychle rozšířil. Předtím zazněla teorie, že požár vypukl v kinosálu ve čtvrtém podlaží. Následně se rozšířil na plochu o rozloze šestnáct set metrů čtverečních metrů a způsobil zhroucení části střechy.

Zdroj: youtube

Náměstek gubernátora Kemerovské oblasti Vladimir Černov označil za jednu z linií vyšetřování možný útok žháře. Požární signalizace údajně nefungovala. Při požáru rovněž uhynulo asi 200 kusů zvěře v zoologické zahradě umístěné ve druhém patře obchodního centra.

Způsobenou škodu odhadují pojišťovací úředníci předběžně na čtyři miliardy rublů (téměř 1,5 miliardy korun). Zda byl objekt pojištěn, se prý teprve zjišťuje. Požár obchodního centra v sibiřském městě Kemerovo je v Rusku druhým nejtragičtějším za posledních 15 let. Vůbec nejvíc obětí za tuto dobu (156) si vyžádal požár nočního klubu ve městě Perm v roce 2009.


Mohlo by vás zajímat: VIG 2017: Zlepšení všech ukazatelů. Zisk 443 milionů €


Obchodní dům o celkové rozloze 23 tisíc metrů čtverečních byl otevřen v roce 2013. Nacházely se v něm parkoviště pro 250 aut, obchody, bowling, kino, dětské centrum nebo malá zoo. Sibiřské město Kemerovo leží asi 3 tisíce kilometrů východně od Moskvy.

Zdroj: oPojištění.cz

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články