Video: S hašením požárů pomohou humanoidní roboti


			Video: S hašením požárů pomohou humanoidní roboti
9.3.2018 Spektrum, Škody, Video

Inženýři z Istituto Italiano di Tecnologia úspěšně otestovali novou vylepšenou verzi humanoidního robota Walk-Man, který má být nasazen při hašení požárů do míst, kde by lidským hasičům hrozilo enormní riziko. Ovládat ho bude člověk.

Italové z Istituto Italiano di Tecnologia (IIT) vyvíjejí od roku 2013 humanoidního robota-hasiče, který umí plnit různé hasičské práce a je konstruován tak, aby pomáhal hasičům plnit ty nejnáročnější mise v místech, kde hrozí ohrožení lidských životů. První prototyp robota byl dokončen v roce 2015, přičemž minulý rok začal vývoj dalšího vylepšeného prototypu.

                                                                                                                          Zdroj: youtube

Nejnovější verze robota, jehož realizace trvala 6 měsíců se vyznačuje odlehčenou horní polovinou těla. S využitím materiálů z hliníkové slitiny (ergalu), hořčíkové slitiny, titanu, železa a plastů došlo u robota k celkovému snížení hmotnosti ze 133 kg na 102 kg.

Po upgradu robot uzvedne větší zátěž. U minulého prototypu to bylo 7 kg a nyní robot uzvedne 10 kg. Walk-Man měří na výšku 185 cm a baterie mu zajistí 2 hodiny provozu na jedno nabití. V těle robota je přítomno celkem 32 motorů a 2 akcelerometry k udržení rovnováhy robota.

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

Související články