Velká Británie: Rekordní počet škod na budovách


			Velká Británie: Rekordní počet škod na budovách

Ze 14 milionů liber ve druhém čtvrtletí na 64 milionů liber v následujícím kvartálu: O tolik vzrostly během léta 2018 škody na nemovitostech nahlášené z poklesu nebo propadu terénu. Oznámila to Asociace britských pojišťoven (ABI).

Ve své zveřejněné zprávě začátkem prosince ABI informovala, že ve třetím kvartálu hlásilo takový druh škody na 10 000 domácností, zatímco tři předchozí měsíce to bylo jen 2500 domácností. Podle asociace tato čísla z třetího čtvrtletí 2018 současně vykázala nejvyšší úroveň škodních hlášení tohoto druhu od let s rekordními vedry 2006 a 2003.

Hodnota škod ve výši 64 milionů liber představuje podle ABI 350% mezikvartální rozdíl směrem vzhůru, a současně historický rekord za posledních 25 let.


Mohlo by vás zajímat: Budou některé globální pojišťovny i nadále systémově důležité?


„Tisíce lidí napříč celou Velkou Británií trpí tímto jevem, protože jsme zažili bezprecedentní období letního sucha,“ komentovala vývoj Laura Hughes, senior poradkyně ABI pro majetkové pojištění. „Pojišťovny chápou, že se jedná o stresovou situaci pro postižené vlastníky nemovitostí, a snaží se jim poskytnout co nejširší podporu na pomoc při opravách.“

ABI radí, aby majitelé objektů nepanikařili, když na domě objeví trhlinu – ve hře je mnoho příčin, proč se takový lom objevil. Nabádá je, aby se spojili se se svou pojišťovnou, pokud jsou přesvědčeni, že to může souviset s poklesem nebo propadem terénu. Pojišťovny poskytnou nejlepší možnou expertizu místa vzniku tou nejkvalitnější technologií.

Každá trhlina nebo lom na nemovitosti jsou jedinečné jevy, přičemž vznikly-li poklesem nebo propadem podloží, bývá taková škoda v Británii obvykle kryta v pojištění budovy.

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články