VIG hlásí solidní výsledky pojistného na klíčových trzích


			VIG hlásí solidní výsledky pojistného na klíčových trzích

Vienna Insurance Group i v prvním čtvrtletí 2009 vykázala solidní výsledky pojistného na klíčových trzích.  Na základě předběžných údajů o aktuálním vývoji společností Vienna Insurance Group v České republice, na Slovensku, v Polsku a Rumunsku se nadále potvrzuje tržní potenciál pojišťovacích trhů střední a východní Evropy. Vývoj pojistného byl v prvním čtvrtletí 2009 z celkového pohledu stabilní a v některých oblastech bylo dosaženo velmi dobré míry růstu. „Nadále si zachováváme dobré postavení na našich klíčových trzích a i ve složitých hospodářských podmínkách můžeme vykázat dobrý vývoj pojistného“, tolik Dr. Günter Geyer, CEO Vienna Insurance Group. „Považuji tyto do značné míry stabilní výsledky, ke kterým v podstatné míře přispívají naše nově získané společnosti, za velký úspěch. Navíc jsme se rozhodli v některých zemích restrukturalizovat naše produktová portfolia tak, abychom i v budoucnosti dosahovali dobré výkonnosti.“

Česká republika

Nekonsolidovaným předepsaným pojistným ve výši 11,99 mld. CZK (zhruba 434,4 mil. eur) zaznamenaly české společnosti Vienna Insurance Group vynikající nárůst o 20,2 procenta. V prvním čtvrtletí 2009 tak dosáhly pozoruhodného růstu v oblasti životního i neživotního pojištění. Okolo 8,49 mld. Kč (zhruba 307,8 mil. eur) pojistného pochází z neživotního pojištění. Ve srovnání ze stejným obdobím předchozího roku to představuje růst o 8,4 procenta.

Velmi dobře probíhaly – především díky koupi Pojišťovny České spořitelny (PČS) – první tři měsíce letošního roku pro Vienna Insurance Group v České republice i v životním pojištění. V tomto segmentu dosáhly společnosti pojistným ve výši kolem 3,50 mld. Kč (zhruba 126,7 mil. eur) významného nárůstu o 63,1 procenta.

V České republice je Vienna Insurance Group zastoupena společnostmi Kooperativa, ČPP a od září 2008 i nově získanou Pojišťovnou České spořitelny (PČS).

Slovensko

Podle předběžných údajů vykazuje celkový objem pojistného společností Vienna Insurance Group na Slovensku za první čtvrtletí 2009 solidní vývoj. Nekonsolidovaným předepsaným pojistným ve výši 193,7 mil. EUR dosáhly spolu růstu o 4,1 procenta.

V segmentu neživotního pojištění bylo prostřednictvím pojistného ve výši 121,9 mil. EUR dosaženo do značné míry stabilní výkonnosti (mínus 2,0 procenta).

O to potěšitelnější je vývoj Vienna Insurance Group na Slovensku v oblasti životního pojištění. V tomto segmentu představovalo pojistné v první čtvrtletí 2009 71,8 mil. eur. To odpovídá růstu o 16,5 procenta v porovnání se stejným obdobím předchozího roku.

Na Slovensku je Vienna Insurance Group zastoupena celkem čtyřmi pojišťovacími společnostmi. Jsou to Kooperativa, Komunálna, Kontinuita a nově získaná Poisťovňa Slovenskej sporiteľne.

Polsko

Celkově dosáhly polské společnosti Vienna Insurance Group za první tři měsíce roku 2009 nekonsolidovaným předepsaným pojistným ve výši 707,7 mil. PLN (zhruba 157,3 mil. eur) růstu o 5,2 procenta.

První čtvrtletí 2009 se pro Vienna Insurance Group vyvíjelo velmi pozitivně především v segmentu neživotního pojištění. V této oblasti bylo získáno pojistné ve výši 441,1 mil. PLN (zhruba 98,0 mil. eur) a tím dosaženo dvouciferného růstu o 14,8 procenta. Pojistným ve výši 266,6 mil. PLN (zhruba 59,3 mil. eur) byl na základě nejisté situace na kapitálovém trhu v oblasti životního pojištění v prvním čtvrtletí zaznamenán pokles o mínus 7,5 procenta.

Vienna Insurance Group je na polském pojišťovacím trhu zastoupena celkem šesti společnostmi. Patří k nim Compensa Životní pojišťovna a Compensa Neživotní pojišťovna, Benefia Životní pojišťovna a Benefia Neživotní pojišťovna a neživotní pojišťovny InterRisk a TU PZM.

Rumunsko

Stabilní vývoj vykázala Vienna Insurance Group v prvním čtvrtletí 2009 i v Rumunsku. Celkově bylo získáno nekonsolidované předepsané pojistné ve výši 752,7 mil. RON (zhruba 176,4 mil. eur) a tím dosaženo růstu o 2,5 procenta. V oblasti neživotního pojištění zaznamenala Vienna Insurance Group v Rumunsku pojistným ve výši 681,4 mil. RON (zhruba 159,7 mil. eur) mírný pokles o mínus 1,6 procenta. Tento vývoj je stejně jako na Slovensku a v Polsku důsledkem vědomé restrukturalizace portfolia.

Naproti tomu bylo v životním pojištění pojistným ve výši 71,3 mil. RON (zhruba 16,7 mil. eur) dosaženo vynikajícího nárůstu o 71,7 procenta. Na jedné straně je to důsledek započtení nově získané společnosti BCR Životní pojišťovny, na straně druhé čísla zdůrazňují nadále velkou poptávku po produktech životního pojištění v Rumunsku.

Vienna Insurance Group je na rumunském pojišťovacím trhu zastoupena pěti společnostmi. Jedná se o Omniasig Neživotní pojišťovnu a Omniasig Životní pojišťovnu, Asirom a BCR Neživotní pojišťovnu jako i o BCR Životní pojišťovnu.

VIG

Zdroj: VIG

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

Související články