Zurich Re klesl v 1. pololetí zisk vinou počasí a přírodních katastrof


			Zurich Re klesl v 1. pololetí zisk vinou počasí a přírodních katastrof

Zurich Insurance Group vykázala za 1. pololetí letošního roku provozní zisk ve výši 2,29 miliard USD. Je to o 9 % méně než za stejné období minulého roku (2,51 miliard USD). Za stejné období dosáhlo combined ratio 95,6 %, což představuje ve srovnání s předchozím rokem nárůst o 0,7 %.

"Zmíněné období bylo charakterizované přírodními katastrofami a velkými pojistnými událostmi, které způsobilo počasí. Šlo o rozsáhlé záplavy ve východní a střední Evropě, tornáda v Oklahomě, ale i o neobvykle vysoký počet pojistných událostí, středně velkých pojistných událostí, souvisejících s počasím v USA, Kanadě a Evropě. Ekonomické prostředí zůstává náročné s pokračujícími nízkými úrokovými sazbami, které snižují naše příjmy z kapitálového majetku , "uvedl generální ředitel Martin Senn.

Divizi neživotního pojištění vzrostlo předepsané pojistné o 3 % na 19,77 miliardy USD , zatímco provozní zisk se snížil o 267 milionů USD. Ve stejné době , a to navzdory rozsáhlým škodám, jež souvisely s počasím a dalšími velkými ztrátami , dosáhlo combined ratio 95,6 % ( ve srovnání s 94,8 % v 1H2012 ). "Ztráty způsobené povodněmi ve střední a východní Evropě v květnu a červnu tohoto roku se odhadují na 140 milionů USD, zatímco ztráty, způsobené dvěma rozsáhlými tornády, které zasáhly Oklahoma City v květnu tohoto roku, se odhadují na 52 mil. USD " uvedla společnost v tiskovém prohlášení.

Ve stejném období se hodnota hrubého předepsaného pojistného v segmentu životního pojištění snížila o 1,7 miliardy USD na 13,03 miliardy USD, což je o 11 % méně ve srovnání s lednem až červnem 2012.

XPRIMM

Zdroj: XPRIMM

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

Související články