Zajímavý konflikt zájmů na německém pojistném trhu


			Zajímavý konflikt zájmů na německém pojistném trhu

Deutsche Bank se chce v budoucnu více věnovat podnikání v neživotním pojištění, a proto bude spolupracovat s on-line pojišťovacím makléřem Friendsurance. Tato zpráva v sobě skrývá konfliktní potenciál. Jde o to, že již delší dobu kooperuje německá dceřiná společnost švýcarské pojišťovny Zurich se zmíněným bankovním domem. A co bude tedy s Zurich? 

Je známo, že pojišťovna Zurich si od součinnosti s Deutsche Bank hodně slibuje. Očekává, že v neživotním pojištění poroste jako celý příslušný trh a v životním pojištění počítá s růstem o 3 až 4 %. Toho má být dosaženo i díky prodeji pojištění přes Deutsche. Otázkou nyní je, zda Friendsurance nepředstavuje pro Zurich konkurenta na jeho vlastním dvorku.

Mluvčí Deutsche Bank na celou situaci reagoval slovy, že nadále existuje exkluzivní partnerství mezi touto bankou a Zurich v neživotním i životním pojištění a že ujednání s Friendsurance se omezuje toliko na digitální oblast. Současně zdůraznil, že partnerství obou společností nebude zapojením Friendsurance nikterak narušeno. Jestli tomu tak skutečně bude, ukáží až budoucí výsledky pojišťovny Zurich, Německo.


Mohlo by vás zajímat: Seminář „Compliance v pojišťovnách“: Aktuální rizika a výzvy


Pojišťovna Zurich (Zurich Gruppe) působící v Německu patří do sítě globální společnosti Zurich Insurance Group. Tato skupina má sídlo ve Švýcarsku, kde byla založena v roce 1872. Patří mezi hlavní pojišťovny na německém pojistném trhu. Její přijaté pojistné činilo v roce 2016 přes 6 mld. eur a kapitálové investice více než 47 mld. eur. V Německu má okolo 5300 zaměstnanců. Nabízí inovativní a na klienta orientovaná řešení v oblasti pojištění, dlouhodobé péče a řízení rizik.

Pro určité srovnání lze uvést, že v roce 2016 působilo dle údajů GDV na německém pojistném trhu celkem 505 pojišťoven a 29 zajišťoven. Pojistné vyprodukované pojišťovnami dosáhlo ve stejném roce přes 194 mld. eur a příjmy zajišťoven činily v roce 2015 téměř 49 mld. eur.

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články