Kniha: Konec finančních negramotů v Čechách


			Kniha: Konec finančních negramotů v Čechách
25.5.2016 Spektrum

Publikace Konec finančních negramotů v Čechách, vysvětluje běžnému člověku záludnosti finančních produktů, upozorňuje ho na klamavé praktiky zprostředkovatelů i podomních prodejců a pomáhá mu v uživatelské orientaci na finančním trhu. To vše zábavnou formou skrze přísloví. Pro čtenáře oPojištění máme 40 stran zdarma.

V roce 2014 bylo v České Republice podle ministerstva financí zahájeno přes 878 tisíc exekucí. Nezodpovědný život na dluh zkrátka není v tuzemsku rozhodně vzácný. I proto peněžní půjčky u nás poskytuje přes 45 tisíc společností. Ty to alarmující čísla se staly inspirací pro známého finančního experta a publicistu Patrika Nachera při psaní jeho nové knihy. Nazval ji Konec finančních negramotů v Čechách

Základním smyslem knihy je osvětlit lidem zásady finanční gramotnosti pomocí známých přísloví. „Kniha je určena pro širokou veřejnost. A je napsána tak, aby byla srozumitelná pro všechny generace,“ vysvětluje její autor Patrik Nacher.

Grafika1

Hlavním rizikem podle Nachera nejsou samotné půjčky, ale stav, kdy lidé své dluhy řeší dalšími půjčkami a dostávají se tak do dluhové spirály, která sebou přináší řadu negativních vedlejších efektů. Velkou chybou Čechů pak také bývá, že dostatečně neznají všechny podmínky půjček, protože podléhají vidině rychlého a snadného zisku nové hotovosti.

„Těžko na cvičišti, lehko na bojišti“, „Chytrému napověz, hloupého trkni“, „Každá liška chválí svůj ocas“, to jsou jen některá z přísloví, kterými se Patrik Nachera snaží prokládat knihu, aby ji každý čtenář pochopil a dovedl si vše živě představit.

Část knihy, respektive prvních 40 stran jsme pro vás získali a první část elektronické knihy si můžete zdarma přečíst zde.

Pro ty, kteří by knihu rádi fyzicky vlastnili, případně znají někoho, komu by prospělo zorientovat se ve finančních produktech, nebo třeba i na půjčování klientům, jsme připravili soutěž o 6 knih.

SOUTĚŽ

  1. Soutěž je určena pouze pro registrované členy. Odpovídejte tedy prosím pouze z e-mailu, pod kterým jste zaregistrovaní na oPojištění.cz.
  2. V prvním kole losujeme výherce 3 knih. Druhé kolo proběhne příští týden.
  3. Soutěžní otázka zní: Jak se jmenuje pojistně-grafický seriál, ve kterém portál oPojištění.cz představuje příběhy log pojišťoven působících na českém trhu?
  4. Odpovědi můžete zasílat na adresu redakce@opojisteni.cz do neděle 5. června 2016. Následně vylosujeme 3 výherce a zveřejníme je pod tímto článkem.

Knihu vydává vydavatelství PLOT a pokud byste si ji raději zakoupili, najdete jí pod tímto odkazem.

Výherci prvního kola:

Petr Toman
Lukáš Pravda
Michaela Riedelová

 

Zdroj: oPojištění.cz

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

HACKER FOR HIRE

JOHNNY,  10. 3. 2021

Heb je op een bepaald gebied van je leven wanhopig een hacker nodig ??? dan kunt u contact opnemen met; (www.hackintechnology.com diensten zoals; -hack in de telefoon van je bedriegende partner (whatsapp, bbm.gmail, icloud, facebook, twitter, snapchat en andere) -Verkoop van blanco pinautomaten. -hack in e-mailaccounts en traceer de e-maillocatie -alle sociale media-accounts, -schooldatabase om cijfers te wissen of te wijzigen, -Herhalen van verloren bestanden / documenten -DUI's -bedrijfsrecords en -systemen, -Bankrekeningen, Paypal-accounts -Creditcard-hacker -Credit score hack -Monitor elke telefoon en e-mail adres -Websites hacken, pentesten. -IP-adressen en mensen volgen. -Hacking cursussen en lessen CONTACT THEM = hackintechnologyatgmaildotcom of whatsapp +12132951376 hun diensten zijn de beste op de markt en 100% veiligheid en discreet werk is gegarandeerd

Související články