Ohlédnutí: Jaká byla výroční konference ČAP?


			Ohlédnutí: Jaká byla výroční konference ČAP?
4.12.2018 Spektrum

V úterý 27. listopadu 2018 se v Kongresovém centru ČNB uskutečnila 3. konference pojistného trhu, pořádaná Českou asociací pojišťoven pod záštitou guvernéra ČNB Jiřího Rusnoka. Diskuze nazvaná „Cool Driving: Challenging Autonomous Systems“ přiblížila problematiku nastupujících autonomních vozidel a jejich pojištění. Celou akci navštívilo téměř 300 hostů.


Mohlo by vás zajímat: Jan Matoušek: IDD aneb tři písmena, která hýbou českým pojišťovnictvím


Důvody výběru klíčového tématu této konference shrnul výkonný ředitel ČAP Jan Matoušek: „Čekají nás zásadní výzvy jako frekventovanější výskyt přírodních katastrof, zvyšující se kybernetická rizika nebo příležitost pomoci našim klientům k zajištění důstojného stáří prostřednictvím penzijních produktů a soukromého zdravotního pojištění. Autonomní vozidla a dopady jejich postupného zavádění na nehodovost, riziko a na obchodní model pojišťoven je velké téma nejen příštích 20 let, ale z pohledu zavádění vyspělých asistenčních systémů i zítřka. Chceme prostřednictvím této konference pomoci hledat cesty, jak plnit misi pojišťoven k větší bezpečnosti zákazníků a jejich ochraně.“ 

Atmosféru konference si můžete připomenout v krátké videoreportáži

Zdroj: ČAP; YouTube

Svými proslovy konferenci zahájili Jiří Rusnok, guvernér ČNB, a Jan Matoušek, výkonný ředitel ČAP a ČKP. Po inspirativních prezentacích Marca Amendolagineho (Octo Telematics) a Philippea Talleuxe (AXA Global P & C) se jednotlivé panelové diskuze věnovaly společným řešením pro budoucí mobilitu, riziku a odpovědnosti vztahujícím se k autonomním vozidlům i změnám obchodního paradigmatu nejen v souvislosti s revizí MID. Nastolená témata v závěru shrnuli Martin Diviš, Marek Jankovič, Dušan Quis a Maurick Schellekens. Třetí konferenci pojistného trhu zakončil prezident ČAP Martin Diviš.

Ohlédnout se za letošním ročníkem můžete ve fotogalerii

 

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

Související články