OK GROUP a PETROF aneb když má spolupráce dobrý zvuk


			OK GROUP a PETROF aneb když má spolupráce dobrý zvuk

PETROF je ryze českou, rodinnou firmou, v jejímž čele stojí představitelka již páté generace rodiny Petrofů, Mgr. Zuzana Ceralová Petrofová. Nejen o obchodní spolupráci se společností OK GROUP, ale i o vzájemném přátelství, promluvila ve společném rozhovoru s Radkem Kubišem právě charismatická paní Zuzana.

PETROF je doslova a do písmene firma se zvučným jménem. V čem je pojistná ochrana takovéto společnosti jiná než u běžného podniku?

ZCP: Věnovali jsme přesně tomuto tématu celý uplynulý rok. Prostřednictvím různých diskusí v záležitostech pojištění jsem došla k názoru, že se pojistný trh, stejně jako jiné trhy, též v čase a prostoru překotně rozvíjí, a že dnešní doba není o tom ušetřit na pojištění, ale za dosud obdobně placené nemalé pojistné ročně získat maximum z možností, které jsou dnes v pojistném světě k dispozici. To byla strategie, o které jsme diskutovali. A výsledkem je, myslím, velice solidní pojištění majetku PETROF s řadou řešených detailů, které se ve standardní nabídce napoprvé nenajdou. Naším předním rizikem s ohledem na druh výroby je riziko požáru a totální škody jím způsobené. Takže to byla jedna z prioritních otázek, jejímž výsledkem je více než standardní pojistná ochrana našich provozů.

RK: Naše společnost zprostředkovává pojištění samozřejmě pro celou řadu velkých firem, ale přiznávám, že právě pojištění společnosti PETROF koordinuji přímo já. Nejen proto, že se se Zuzkou osobně známe, ale u klientů s takto „zvučným jménem“ (a nemusí se jednat pouze o výrobu klavírů) se také jedná o – pro nás – velmi prestižní záležitost a byl bych rád, pokud by námi nabízené služby byly i v budoucnu tím nejlepším, co může pojistný trh společnosti PETROF přinést. Co se pojistné ochrany týká, tak ta musí, především v tomto provozu, zajistit perfektní krytí všech možných rizik, proto o PETROF pečuje celá řada našich specialistů, ať už z oblasti produktové, likvidací škod a v neposlední řadě též kolegové z risk managementu. Všichni víme, že rizikům musíme především předcházet, protože v případě velkého živelního neštěstí by škoda byla pro společnost PETROF nevyčíslitelná a penězi nenahraditelná…

 

Využíváte všech služeb, které OK HOLDING nabízí? Jste s rozsahem služeb spokojená?

ZCP: Ano, v zásadě jde, kromě cestovního pojištění, o výhradní péči o naše pojistné potřeby. Cestovní pojištění jsme si nechali zvlášť a vyřešili jej nově s jiným pojišťovacím makléřem, a to zejména proto, abychom měli přístup ke dvěma makléřům – každý samozřejmě ošetřený výhradní plnou mocí. I v této oblasti, jako v každé vysoce odborné, zastávám názor, že je dobré mít více zdrojů informací, více prezentací a přístupů k potřebám klienta. A OK GROUP toto uspořádání respektuje, čehož si též považuji.

 

Jak dlouho spolupracujete, znáte se osobně? Může takováto spolupráce přerůst v přátelství a je to pro obchod vůbec přínosné?

ZCP: Spolupracujeme více než 10 let. V době krize a restrukturalizace podniku, kdy jsme byli nuceni se radikálně zmenšit, abychom firmu oddlužili, zefektivnili a zachránili, byla naše strategie v oblasti pojištění „základ za co nejméně peněz“. A v naplnění tohoto cíle mi tehdy pomohla právě společnost OK GROUP. Co se týká našeho vztahu – jsem přesvědčena, že již přerostl ve velmi pěkné a upřímné přátelství. Myslím, že spolu s Radkem shledáváme mnoho společného jako podnikatelé, kteří hledají další smysl své činnosti než jen pouhé vydělávání peněz a uživení sebe, svých rodin a svých zaměstnanců. Jde o smysluplnou podporu něčeho hodnotného. Například podporu nových hudebních talentů. Momentálně spolupracujeme na projektu zviditelnění mladého nadějného klavíristy Matyáše Nováka. Jeho talent a odhodlání dobýt světová pódia za to rozhodně stojí. Taky mě moc těší, že Radek oceňuje práci našich klavírních mistrů a zakoupil si domů naprosto unikátní klavír naší značky. A když potřeboval hodnotné dárky pro své důležité obchodní partnery, nechal si je u nás vyrobit na míru. To mi dává smysl. Musíme si pomáhat a vzájemně uznávat své „výrobky“. 

RK: Jak jsem uvedl výše, se Zuzkou se osobně známe a i já si troufám tvrdit, že dnes již náš vztah není pouze obchodní, ale jsme přátelé. Jsem velkým příznivcem toho, co a jak ve společnosti PETROF dělají. Velmi si Zuzky vážím, za to jak dokázala společnost po těžkých časech opět postavit na nohy – téměř jako bájného Fénixe – a to, v tomto našem „chlapském businessu“ jako žena, určitě nemá úplně jednoduché. Je to výborná manažerka a lidsky výjimečná žena. Shodujeme se i v názoru na filantropii, oba si myslíme, že od určité chvíle by člověk prostě pomáhat, tam kde je to potřeba, měl. Navíc vždycky, když Zuzku navštívím, jsem jejich výrobky, vlastně vyráběnými uměleckými díly, okouzlen a nechám se inspirovat téměř ke všemu. A zpátky k otázce: myslím si, že tento náš přátelský vztah obchodní rovině nevadí, právě naopak, já plně respektuji její rozhodnutí, ona naslouchá mým doporučením a společně se snažíme zajistit pro společnost PETROF tu nejlepší pojistnou ochranu.

 

Zdroj: oPojištění.cz

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

Související články