RNDr. Martin Rotkovský, Ph.D.

Martin Rotkovský

Funkce: Ředitel pro firemní, korporátní obchod a afinity UNIQA

Martin Rotkovský je ředitelem Úseku pro firemní, korporátní obchod a afinity. Úsek připravuje pojistná řešení a kalkulace pro firemní a korporátní zákazníky podle předložené poptávky, ale současně rozvíjí dále obchodní možnosti tohoto segmentu v Čechách i na Slovensku. Kromě toho má na starosti oblast zaměstnaneckých programů pojištění pro firmy (tzv. employee benefits) a také afinitní kooperace a partnerství.

Martin Rotkovský (45) pracuje pro UNIQA pojišťovnu (a její předchůdkyni Česko-rakouskou pojišťovnu) nepřetržitě od roku 1996, kdy byl jako student-stážista přijat do aktuariátu. V té době studoval na Matematicko-fyzikální fakultě UK se specializací v oborech pravděpodobnosti a matematické statistiky.

Patří tudíž mezi služebně nejstarší zaměstnance společnosti vůbec. Za uplynulých bezmála 25 let prošel různými pozicemi od vedoucího týmu pojistných matematiků přes risk managera, odpovědného pojistného matematika po product coordination manažera, jímž byl v letech 2016-2019. Od roku 2014 působil vedle funkcí v pražské centrále UNIQA paralelně jako technický ředitel i pro sesterskou UNIQA poisťovňu na Slovensku. Rok pracoval rovněž ve vídeňské centrále koncernu jako analytik projektu konsolidace tarifních systémů v životním pojištění. Od léta 2019 působil jako člen představenstva odpovědný za pojistnou techniku (CITO) pro UNIQA v ČR i UNIQA v SR.

Je členem České společnosti aktuárů a působil i jako pedagog. Ve volném čase relaxuje pohybem se svým psem nebo při práci na zahradě. Je aktivním sportovcem a držitelem černého pásku v karate.

Související články