Sloupek Kateřiny Lhotské: Muže a ženy je třeba odstranit


			Sloupek Kateřiny Lhotské: Muže a ženy je třeba odstranit

Tedy nikoliv fyzicky, jak by mohlo na první pohled z titulku vyplývat. Ale jako společenský konstrukt stojící za diskriminací podle pohlaví. Protože právě existence mužů a žen je její nejzákladnější příčinnou. 

Ostatně právě my v pojišťovnictví máme s tímto krokem svoje bohaté zkušenosti. To když se před více než šesti lety přestalo používat pohlaví pro výpočet výše pojistného. Konkrétně k tomu došlo 21.12.2012, což bylo shodou okolností datum, kdy měl podle mayského kalendáře nastat konec světa. Svým způsobem opravdu nastal. Skončil tím totiž ten starý a překonaný svět dvoupohlavní a zrodil se svět nový – bezpohlavní. Alespoň tedy v pojišťovnictví.

To tak sice ukázalo směr, ale zůstalo v boji proti pohlavní diskriminaci dost osamoceno. Je tedy třeba po jeho vzoru odstranit muže a ženy i z ostatních oblastí života společnosti. Kromě vymýcení diskriminace tak dojde i k nastolení skutečné genderové rovnováhy. Jak je to možné?


Mohlo by vás zajímat: 2018: Zisk Allianz na top úrovni. Solidní výkon Talanx Gruppe


Pokud totiž považujeme muže a ženu za krajní hodnoty na stupnici mužnosti/ženskosti, mezi kterými se pohybují všechny ostatní doposud známé gendery, tak je zřejmé, že muž a žena jsou z pozice genderové pestrosti gendery extrémními, a tedy pro společnost velmi nebezpečnými. Všechny ostatní gendery jsou navíc definovány relativně k mužům a ženám jako ke genderům referenčním. Po jejich odstranění je tak bude konečně možné předefinovat nezávislé na jejich vztahu k mužství/ženství a tedy skutečně objektivně. Tím vznikne genderově vyvážená společnost, ve které budou všichni jedinci označováni jako „to“.

Po odstranění obou pohlaví a s tím související nastolení genderové rovnováhy bude automaticky a jednou pro vždy vyřešen třeba problém platové diskriminace. A jako mávnutím kouzelného proutku zmizí i ostatní diskriminační jevy. Třeba fronty před dámskými toaletami. Budou totiž jenom jedny a ve frontě pěkně za sebou a genderově vyváženě budou stát všechna „to“ bez rozdílu.

Ale není vše jen růžové. Určité trable by mohly nastat při rozmnožování. Při neexistenci mužů a žen se bude častěji stávat, že se při intimních hrátkách potkají dvě „to“ neschopná svoji společnou sexuální aktivitou přispět k lidské reprodukci ani kdyby se rozkrájela. Jistě, je velkou ostudou lékařské vědy, že si s takovým banálním problémem ještě nedokázala poradit a „to“ s penisem není dosud schopno odnosit a porodit jiné „to“, stejně jako „to“ s vagínou produkovat sperma. Jako bychom nežili ve 21. století. Ale nedá se bohužel nic dělat a nějakou dobu se bude muset v rámci reprodukčního procesu rozlišovat „to“ se samčími a samičími pohlavními orgány.


Mohlo by vás zajímat: Avast: Dvě z pěti domácností v ČR a SR jsou vystaveny kyberútokům


To je ale jenom jedna jediná drobná vada na kráse, která bude časem nepochybně vyřešena. Hodně by tomu pomohlo, kdyby se političtí reprezentanti pokrokového světa sjeli na nějakou „genderovou konferenci“, kde by si odstranění genderové diskriminace v lidské reprodukci odhlasovali a zároveň stanovili termín, do kdy se tak stane.

Je zřejmé, že odstraněním mužů a žen ze společnosti se nám otevřou lákavé perspektivy. Jen aby se to nezvrtlo. Aby se po čase nenašlo nějaké „to“, které by poukazovalo na to, že některá „to“ se od jiných „to“ fyzicky liší. A tedy, že vedle „to“ existuje ještě „ono“. To by pak byl už jen krůček k tomu, aby veškeré úsilí o vytvoření šťastnější bezpohlavní společnosti vyšlo vniveč…

Kateřina Lhotská
vedoucí oddělení analýz a finančních produktů, Creasoft s.r.o.
člen Finanční akademie Zlaté koruny

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Muže a ženy je třeba odstranit

Patricie Peřinová,  21. 3. 2019

Je mi líto člověka, který se necítí dobře ve svém vlastním těle, že není hrdý, že je žena nebo muž. Jsem hrdá, že jsem plnohodnotným člověkem – ženou. Nikdy nechci být nějaké „to“ nebo „ono“. A zároveň muž by měl zůstat plnohodnotným člověkem – mužem, ne nějakým „to“. Zničením osobnosti člověka se ještě nikdy žádné problémy nevyřešily, spíše naopak.

Sloupek Kateřiny Lhotské: Muže a ženy je třeba odstranit

Ivan Kuptík,  20. 3. 2019

Výborné ba přímo excelentní

Muže a ženy je třeba odstranit

Miroslav Chovanec,  20. 3. 2019

Zcela správně, pak odstraníme noc a den, roční  období atd, barevné spektrum, teplou a studenou vodu .....Orwell musí mít opravdu radost. Lidé vzpamatujte se .

Je to na hlavu.

Jiří Hrabovský,  19. 3. 2019

Ti úředníci v EU už fakt neví, jakou kravinu by vymysleli. Vytanula mi na mysl jedna prastará pravda - "dejte mi stůl a telefon, já už si práci najdu" - přesně tak to v EU funguje. Navíc za plat, o kterém se normálnímu smrtelníkovi ani nesní. Je to hnus velebnosti.

Muže a ženy je treba odstranit

Jan  Beneš,  19. 3. 2019

Vrchol debility který se však uskuteční.

Související články