AXA: Tlaková níže Julie přinesla další škody způsobené silným větrem


			AXA: Tlaková níže Julie přinesla další škody způsobené silným větrem

Lidé na mnoha místech ještě nestačili odklidit následky bouře Sabine a silný vítr, který přinesla tlaková níže Julie, udeřil znovu.

„Zatím evidujeme jednotky škod, které mají na svědomí víkendové rozmary počasí. Lze však předpokládat, že se nejedná o konečný účet. Mezi prvními nahlášenými škodami převládají poškozené střechy, které poničil extrémně silný vítr a související škody vzniklé zatečením. Výjimkou nejsou škody na vozidlech způsobené popadanými stromy, větvemi a také nezajištěnými předměty, se kterými si silný vítr hrál jako s loutkami,“ říká Jiří Cívka, Chief Corporate Responsibility Officer & Senior PR manažer, skupina AXA Česká republika a Slovensko.


Mohlo by vás zajímat: Jiřina Nepalová: Po hektickém zavádění regulací by mělo nastat zklidnění trhu


Většinu těchto škod na vozidlech (z havarijního pojištění či připojištění k povinnému ručení) je možné zlikvidovat pomocí online aplikace během 24 hodin. S postupem poradí klientům operátoři AXA linky. Na internetových stránkách a sociálních sítích AXA jsou k dispozici informace, jak postupovat při hlášení škody.

Kalamitní škody bývají vždy hlášeny s několikadenním zpožděním, další upřesnění lze očekávat ve středu. Do celkového součtu mohou promluvit škody na rekreačních objektech. Řada z nich je totiž zazimována. Na některých se přitom mohla již podepsat bouře Sabine a jejich majitelé to zatím neví. Své může říci i další vývoj počasí, zejména déšť doprovázený silným větrem, vítr nebo případné sněžení ve vyšších polohách v nacházejících dnech. Mezi nejničivější větrné smrště v minulosti patřily orkán Kyrill z ledna 2007 nebo bouře Herwart z října roku 2017.

Zdroj: AXA

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články