Spekulace: Kdo zůstal v souboji o regionální aktiva společnosti AXA?


			Spekulace: Kdo zůstal v souboji o regionální aktiva společnosti AXA?

Podle zdroje portálu Bloomberg francouzská pojišťovna AXA zúžila seznam potenciálních kupců jejích středo a východoevropských aktiv na italskou pojišťovnu Generali a rakouské pojišťovací skupiny Vienna Insurance Group a UNIQA. Podle spekulací webu fondsprofessionell.de jsou ve hře už dokonce pouze VIG a UNIQA.

Důvodem pro tyto kroky by měla být chystaná restrukturalizace. Podle zdrojů by se hodnota případného obchodu měla pohybovat kolem 1 miliardy eur. AXA se potýká se zápornými úrokovými sazbami. Restrukturalizace má firmě podle Reuters pomoci více se zaměřit na oblast zdravotního a majetkového pojištění a pojištění škod. Z regionálního hlediska se skupina chce soustředit na Asii.


Mohlo by vás zajímat: Povinné pojistné garanční fondy


Skupina AXA je světovým lídrem v oblasti pojištění a správy majetku

Více než 171 000 zaměstnanců skupiny AXA pečuje o 105 milionů klientů v 63 zemích celého světa. V Mezinárodních standardech účetního výkaznictví (IFRS) byly výnosy skupiny za rok 2018 oceněny na částku 102,9 miliard EUR, podkladové výnosy na 6,2 miliard EUR. K 31. prosinci 2018 spravovala skupina AXA aktiva ve výši 1 424 miliardy EUR.

Akcie AXA jsou registrovány na hlavním trhu burzy Euronext Paris pod symbolem CS (ISN FR 0000120628 - Bloomberg: CS FP – Reuters: AXAF.PA). Ve formě ADS (American Depositary Share) jsou akcie AXA kótovány na platformě OTCQX pod symbolem AXAHY.


Mohlo by vás zajímat: 10 fenoménů, které mohou v pojišťovnictví způsobit zemětřesení: Kreativita


Skupina AXA je zahrnuta do nejvýznamnějších mezinárodních indexů SRI, jako jsou Dow Jones Sustainability Index (DJSI) a FTSE4GOOD. Je zakládajícím členem Finanční iniciativy OSN (UNEP FI), Principů udržitelného pojištění OSN (PSI) a signatářem Zásad odpovědných investic OSN.

Skupina AXA v České republice a na Slovensku poskytuje produkty a služby v oblasti životního a neživotního pojištění, důchodového zabezpečení a investičních podílových fondů. Má 1,5 milionů klientů, 523 zaměstnanců a spravuje aktiva ve výši 5,3 miliardy eur.

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články