AXA v ČR očekává milionové škody  způsobené orkánem Sabine


			AXA v ČR očekává milionové škody  způsobené orkánem Sabine
10.2.2020 Škody

Skupina AXA očekává v ČR stovky škod v řádech milionů korun. Mezi prvními nahlášenými převládají poškozené střechy, rozbitá okna, ale i zatopené sklepy. Většinu škod na vozidlech je možné zlikvidovat do 24 hodin pomocí online aplikace.

Likvidátoři skupiny AXA očekávají stovky škod v řádech miliónů korun, které klientům skupiny způsobil v posledních hodinách silný vítr.

Mezi prvními nahlášenými škodami převládají nejen poškozené střechy, ale také rozbitá okna. Vzhledem k tomu, že bouře Sabine byla na řadě míst doprovázena vydatným deštěm, nejsou výjimkou ani zatopené sklepy.

Samostatnou kapitolou pak budou škody na automobilech, které poškodily polámané stromy či větve. Většinu těchto škod na vozidlech (z havarijního pojištění či připojištění k povinnému ručení) bude možné zlikvidovat pomocí online aplikace během 24 hodin.


Mohlo by vás zajímat: Vichřice a pojištění. Jak postupovat při hlášení škod a co si ohlídat?


S postupem poradí klientům operátoři AXA linky. Na internetových stránkách a sociálních sítích AXA jsou k dispozici informace, jak postupovat při hlášení škody.

Kalamitní škody bývají vždy hlášeny s několikadenním zpožděním, další upřesnění úhrnu škod lze očekávat ve středu 12. února. Do celkového součtu mohou ještě promluvit škody na rekreačních objektech. Řada z nich je totiž zazimována. Své může říci i další vývoj počasí, zejména déšť nebo očekáváné zesílení větru v následujících hodinách.

Zdroj: AXA

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články