ČAAS: Zájem o cestování v zahraničí výrazně klesá!


			ČAAS: Zájem o cestování v zahraničí výrazně klesá!
22.10.2020 Tiskové zprávy

Omezení spojená s koronavirem značně snížila možnosti cestování Čechů do zahraničí. Potvrzuje to bilance České asociace asistenčních společností (ČAAS), která během letních prázdnin zaznamenala více než 85% pokles realizovaných asistenčních zásahů v cestovní asistenci.

V rámci této služby pracovníci asistenčních společností pomáhají zejména u zdravotních obtíží českých turistů v cizině. Během hlavní letní dovolenkové sezóny (od 1. 7. do 31. 8. 2020) pomohli členové ČAAS téměř 4 tisícům nemocným či zraněným českým klientům, minulý rok to bylo 31 tisíc případů. Struktura asistenčních zásahů se příliš nezměnila, asistenční společnosti však musely přijmout přísnější hygienická opatření. Pokles počtu asistenčních zásahů až o třetinu očekávají asistenční společnosti i v období zimních dovolených na horách a v exotice.


Mohlo by vás zajímat: Koronavirus navýšil počet vozidel se značkou v depozitu


Nejčastěji pomáhaly asistenční společnosti řešit drobné úrazy, stomatologické problémy, záněty horních cest dýchacích, v přímořských dovolenkových destinacích byly hojné spáleniny ze slunce a bodnutí mořských ježků. „Během léta jsme zasahovali nejvíce v Chorvatsku, Německu, Slovensku, v Řecku a v Rakousku,“ uvádí Vladislav Škop, zástupce Euro-Center a člen prezidia ČAAS. „Jako zajímavost letošní letní sezóny registrujeme znatelný pokles gastroenterologických problémů, který je způsoben razantním snížením případů v Turecku a Egyptě, kam zřejmě v letě vycestovalo pouze minimum lidí. Oproti tomu vzrostl počet drobných úrazů zejména během individuálních cest do zahraničí bez cestovních kanceláří,“ komentuje Zbigniew Macura, provozní ředitel Allianz Partners pro severní a východní Evropu a viceprezident ČAAS.


Mohlo by vás zajímat: TOP 30 pojišťovacích makléřů za rok 2019 v Česku dle oPojištění.cz


Omezení se dotkne i zimní dovolené na lyžích a v exotice 

Pandemický vývoj se negativně promítne i do plánování letošní zimní dovolené na horách v zahraničí. „V našich odhadech na zimní sezónu z pohledu cestovní asistence počítáme s 30 % roku 2019. Stále se mění podmínky vycestování a vstupu do zemí i v rámci EU. Tato rizika a omezení budou muset lidé reflektovat a je možné, že řadu z nich to od lyžování v zahraničí odradí. Lyžařská střediska budou mít rovněž omezené ubytovací kapacity, nižší počet spuštěných lyžařských vleků a celkově ubude turistických služeb. Očekáváme výrazný pokles i v případě cestování do exotických zemí, kam je i nyní stále velmi složité se dostat,“ očekává vývoj Vladimír Fuchs, generální ředitel asistenční společnosti Europ Assistance a člen prezidia ČAAS.


Mohlo by vás zajímat: 2Q 2020: Lloyd´s s mírnou ztrátou a PZU se solidním provozním ziskem


Firmy méně vysílají své zaměstnance do zahraničí

Asistenční společnosti pomáhají lidem v zahraničí i během jejich pracovních cest. Jde například o mezinárodní konference, veletrhy a obchodní jednání. Koronavir však přiměl firmy tyto cesty omezit. „V oblasti asistenčních zásahů u pracovních cest do zahraničí jsme zaznamenali razantní pokles až o 76 %,“ upřesňuje Vladislav Škop, zástupce Euro-Center a člen prezidia ČAAS. Pracovní cesty byly nahrazeny jinými komunikačními kanály. „S ohledem na pandemickou situaci se trh mění a vše se přesouvá z osobního setkávání do virtuálního světa,“ říká Marek Jaroš, ředitel asistenční společnosti Global Assistance.

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články