Colonnade Insurance: Pojišťovna přispěla na speciální kostní vrtačku


			Colonnade Insurance: Pojišťovna přispěla na speciální kostní vrtačku
21.6.2017 Tiskové zprávy

Prof. Mudr. Petr Havránek CSc., přednosta Kliniky dětské chirurgie a traumatologie Thomayerovy nemocnice v Praze, převzal od Nadačního fondu Kolečko kostní vrtačku Pen-Drive v hodnotě 350 000 Kč, na kterou přispěla významnou částkou i pojišťovna Colonnade.

Vybavení předali v pondělí dopoledne herečka Linda Rybová, patronka NF Kolečko, Linda Jandová, předsedkyně správní rady nadace, spolu s Dominikem Štrosem, ředitelem české pobočky Colonnade Insurance. 

 „Kostní vrtačka Pen-Drive je speciální minivrtačka ve tvaru pera, která se používá k operacím malých kostí, především skeletu dětské ruky. Lze použít nejen jemný vrtáček k vyvrtání otvoru pro šroub o průměru 1–2 mm, vrtačkou je možné zavést ocelový nebo titanový drát a mezi nástavci je i miniaturní vibrační pilka, se kterou lze upravit tvar a osu kostěného článku prstu. Vrtačka s instrumentáriem může podstatně přispět k zlepšení prognózy poranění ruky těch nejmenších dětí a ke snížení počtu trvalých následků,“ vysvětlil přínos nového přístroje přednosta kliniky Prof. Mudr. Petr Havránek CSc. 


Mohlo by vás zajímat: Nová hrozba: Zákeřný malware nás odpojí od elektřiny


K zakoupení kostní vrtačky Pen-Drive využilo Kolečko finanční dary shromážděné na účtu veřejné sbírky. Na nákup v hodnotě 350 000 Kč bylo použito 311 000 Kč z darů pojišťovny Colonnade Insurance S.A., která s Kolečkem spolupracuje již od roku 2012. Celkový objem poskytnutých finančních prostředků již dosáhl více než 1 000 000 Kč. 

„V případech méně či více závažných poranění denně pomáháme našim klientům překlenout pomocí pojistného plnění tíživé a neplánované finanční dopady, které úrazy vyvolají. Podporou nadačního fondu Kolečko se však snažíme o něco, co nedokážeme. Zpřístupnit lékařům nejmodernější zdravotnickou techniku ,a díky tomu zvýšit šanci, aby na tyto bolestné situace nezbyla malým pacientům a jejich rodičům nic víc než pouhá vzpomínka,“ řekl Dominik Štros. 

Nadační fond Kolečko podporuje od roku 2004 všech osm Center dětské traumatologie v České republice. Hodnota poskytnutých darů a vybavení je už více než 9 000 000 Kč. Kolečko se také prostřednictvím projektů Rozhlédni se!, Bez úrazů je to fajn a Dožij se dvaceti věnuje prevenci úrazů dětí a mladistvých.

Zdroj: Colonnade Insurance

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články