Direct pojišťovna má nového akcionáře


			Direct pojišťovna má nového akcionáře

Do společnosti Direct přichází nový akcionář – společnost Odyssey 44 spravující majetek rodiny Kúšikových. VIGO Investments a Odyssey 44 uzavřely 26. 2. 2018 dohodu o strategickém partnerství a dlouhodobém rozvoji Direct pojišťovny.

Celá transakce podléhá schválení Českou národní bankou a Úřadem pro ochranu hospodářské soutěže. „Vzniká rovnocenné partnerství, které nemá žádný omezený časový horizont. Je to pro nás skvělá zpráva a silný partner. Stáváme se silnou, sebevědomou pojišťovnou, která bude dál s důrazem a důsledností dodávat špičková řešení pro klienty a distribuční partnery. A když budeme mít spokojené klienty, budou se i zaměstnanci těšit do práce, která má smysl,“ uvedl předseda představenstva Direct pojišťovny Pavel Řehák.

Spojení skupiny VIGO, jíž je Direct součástí, a investiční skupiny Odyssey 44, vzniklo na základě dlouhodobých vztahů. „S Pavlem Řehákem se znám mnoho let. Hodnoty Directu jsou mi osobně blízké a plně se s nimi ztotožňuji. Pevně proto věřím, že se nám povede pro naše klienty vytvořit z pojištění u Directu nezapomenutelnou zákaznickou zkušenost,“ doplnil Martin Kúšik.


Mohlo by vás zajímat: IFRS 17 a očekávaný dopad na české pojišťovny


Odyssey 44 je rodinná firma založená roku 2014 se sídlem v Praze. Její zakladatel Martin Kúšik byl dříve spolumajitelem investiční skupiny Penta a investičnímu podnikání se tak věnuje více než 20 let. Hlavním cílem Odyssey 44 je investovat do výjimečných podniků, které vytváří trvalé hodnoty pro své zákazníky a zaměstnance. Mezi nejvýznamnější investice společnosti patří vedle Direct pojišťovny 50% podíl ve Sportisimu, řetězci se sportovním vybavením, k jehož koupi došlo v červenci roku 2016.

Direct je nejrychleji rostoucí pojišťovnou v České republice. V loňském roce dosáhl oproti roku 2016 největšího nárůstu v počtu smluv na povinném ručení (+ 73 000). Současně navýšil o 65 % předepsané pojistné. Direct věří, že věci v pojišťovnictví mohou fungovat lépe a jinak. Že se lze vrátit k původnímu poslání pojišťoven, a to pomáhat lidem.

Zdroj: Direct

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články