Dušičky, nebo změna času? Allianz ví, kdy je to na silnicích bezpečnější


			Dušičky, nebo změna času? Allianz ví, kdy je to na silnicích bezpečnější
23.10.2019 Tiskové zprávy

Přelom října a listopadu s sebou přináší nejen zbarvené listí, ale i zhuštěný provoz na silnicích a roztěkané řidiče za volantem. Zatímco poslední říjnový víkend se lidé vypořádávají s přechodem letního času na zimní, o pár dní později zase vyrážejí na hřbitovy uctít památku zesnulých. A jenom za loňský rok došlo v těchto dnech k 1324 nehodám za více než 52 milionů korun.

„V rámci našich statistik jsme se zaměřili na počet pojistných událostí, ke kterým dojde během svátku Památky zesnulých a změny času. Z této analýzy vyplývá, že je nehodovost vyšší v období Dušiček, a to jak do počtu škodních událostí, tak i průměru vyplacených plnění,“ říká analytička Allianz pojišťovny Martina Červenková.

V roce 2018 se den před Památkou zesnulých, na Dušičky a den poté přihodilo 764 událostí v celkové výši přesahující 30 milionů korun. Během víkendu od 27. do 29. října havarovalo v době časového posunu 560 klientů Allianz se škodou za 22 milionů korun.


Mohlo by vás zajímat: Pojišťovací horor jménem Hollywood. Co všechno se dá ve filmu pojistit?


Zatímco v období Dušiček jsou častými příčinami nedodržení bezpečné vzdálenosti, nedobrzdění, „přehlédnutí“ vozidla při couvání nebo vyjíždění z parkovišť u hřbitovů a květinářství, a nedání přednosti v jízdě, při změně času mívají motoristé problém především se soustředěním, s ospalostí i zvýšenou únavou.

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články