Kooperativa si polepšila v žebříčku největších českých firem BIZ 100


			Kooperativa si polepšila v žebříčku největších českých firem BIZ 100
15.1.2007 Tiskové zprávy

Na 23. místě se v prestižním žebříčku největších českých firem BIZ 100 2006 umístila Kooperativa, pojišťovna, a. s., a oproti minulému roku si tak polepšila o jedno místo. Výrazný skok kupředu zaznamenala druhá největší pojišťovna v ČR především v hodnocení ziskovosti - vykázala 12. nejvyšší nárůst zisku ze všech firem, které působí na českém trhu, a celkově se tak v ziskovosti posunula na 32. místo. Druhý ročník žebříčku BIZ 100 celkově nepřinesl na prvních příčkách žádné změny. Největší firmou roku 2006 se stala společnost Škoda Auto, která zároveň dosahuje nejvyšších tržeb. Nejziskovější firmou se stal opět ČEZ a nejvíce lidí zaměstnávají České dráhy.

 

Žebříček největších českých firem sestavuje časopis BIZ podle metody prestižního amerického magazínu Fortune. Hodnocení se přitom snaží maximálně zobrazit realitu hospodaření jednotlivých firem a vychází z nekonsolidovaných výkazů, které nejlépe odrážejí výkonnost jednotlivých společností. Metodika umožňuje srovnávat výsledky běžných firem, bank i pojišťoven. Zdrojem žebříčku nejsou jen výroční zprávy a finanční výkazy firem, uložené ve sbírce listin na příslušném obchodním rejstříku, ale všechny dostupné důvěryhodné zdroje. BIZ 100 tak nabízí přehled všech největších českých firem včetně těch, které navenek komunikují jen zřídka či vůbec.

 

Kooperativa, pojišťovna, a. s., je druhou největší pojišťovnou v ČR. V současné době má více než 300 obchodních míst a produkty Kooperativy lze sjednat i v pobočkách České spořitelny. Klientům je k dispozici dále několik tisíc externích spolupracovníků, nonstop zelená linka 800 105 105 a internetové stránky www.koop.cz. Firma má základní kapitál 2,8 miliardy Kč. V roce 2005 zvýšila předepsané pojistné o 9,8 procenta na 26,5 miliardy Kč, což byl s výrazným náskokem největší přírůstek pojistného na českém trhu. Rekordního výsledku dosáhla Kooperativa rovněž v oblasti zisku, jehož výše před zdaněním činila za loňský rok 1 304 milionů korun - v meziročním srovnání o 70 procent více.

 

Kooperativa je součástí jedné z největších evropských pojišťovacích skupin Vienna Insurance Group, která získala od prestižní agentury Standard & Poor´s rating A+ se stabilním výhledem. Koncern Vienna Insurance Group je vedoucím rakouským pojišťovacím koncernem ve střední a východní Evropě. V mezinárodním srovnání zaujímá skupina v tomto prostoru celkově druhé místo. Vedle domácího trhu v Rakousku působí skupina v Bulharsku, Německu, Gruzii, Chorvatsku, Lichtenštejnsku, Polsku, Rumunsku, Rusku, Srbsku, na Slovensku, v České republice, Maďarsku, na Ukrajině a v Bělorusku. V Itálii a ve Slovinsku mimoto působí pobočky. Do skupiny Vienna Insurance Group v Rakousku patří vedle společnosti WIENER STÄDTISCHE Versicherung AG také Donau Versicherung, Bank Austria Creditanstalt Versicherung a Union Versicherung. Dále má podíl v pojišťovně Wüstenrot Versicherung a Sparkassen Versicherung. V Rakousku, Bulharsku, v České republice, na Slovensku a v Rumunsku zaujímá skupina Vienna Insurance Group první či druhé místo na trhu.

Zdroj: koop.cz

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

RSS