NN Group dokončila akvizici společností Aegon v Česku a na Slovensku


			NN Group dokončila akvizici společností Aegon v Česku a na Slovensku
9.1.2019 Tiskové zprávy

NN Group dokončila koupi životní pojišťovny Aegon v České republice a životní pojišťovny a důchodové správcovské společnosti Aegon na Slovensku. Transakci v hodnotě 155 milionů eur (cca 4 miliardy korun) chválili regulátoři i antimonopolní úřady obou zemí. Akvizice byla kompletně financována z existujících peněžních zdrojů Skupiny NN, tudíž se nepředpokládá, že by měla jakýkoli dopad na provozní výsledek či ukazatel Solvency II Skupiny NN. 

„Spojením našich společností vznikne nová NN, jež bude mít nejen silnější pozici na trhu a výkonnější distribuční síť, ale která bude také schopna nabízet klientům v České republice ještě konkurenceschopnější produkty a služby,” říká Maurick Schellekens, generální ředitel NN ČR, který se s platností od 8. ledna 2019 ujal také funkce generálního ředitele Aegonu ČR.

NN vstoupila na český trh jako první ze zahraničních pojišťoven a vyznačuje se především svými zkušenostmi v oboru, Aegon si zase zakládá na svém přístupu ke klientům a obchodním partnerům. Obě společnosti na českém trhu v následujících měsících spojí své síly a do konce roku začnou vystupovat společně pod značkou NN. Podíl NN Group na trhu životního pojištění v České republice vzroste z 9 % na 12 %. „Sloučení obou společností nám umožní mimo jiné také urychlit vývoj technologických inovací, díky čemuž budeme schopni nabídnout našim klientům ještě lepší servis,” dodal Schellekens.


Mohlo by vás zajímat: Transpozice IDD do českého právního řádu


Po integraci bude NN ČR spravovat okolo 400 000 smluv životního pojištění. Stávajících klientů NN a Aegonu se akvizice v tuto chvíli nijak nedotkne. „Ceny, podmínky i názvy produktů se v dohledné době nezmění. O případných změnách bude NN klienty včas písemně či osobně informovat,“ ujistil Schellekens.

„Tato dohoda je dalším krokem k racionalizaci naší geografické stopy a k soustředění našich zdrojů na naše klíčové trhy. Transakce zaručuje pokračování péče o zákazníky, nabízí nové příležitosti pro zaměstnance a je v nejlepším zájmu našich akcionářů,“ prohlásil v létě loňského roku Alex Wynaendts, generální ředitel koncernu Aegon.


Mohlo by vás zajímat: Jiří Šindelář z ČASF nastupuje do skupiny Broker Consulting


Transakce odpovídá také strategii NN Group. Ta je podle společnosti založena na dosažení profitabilního růstu a vytváření hodnoty na evropském trhu. Touto akvizicí  NN posilujesvou tržní pozici a distribuční síť v České republice a na Slovensku, a zároveň upevní své vedoucí postavení na slovenském trhu důchodového spoření. Transakci bude NN financovat z vlastních zdrojů a neočekává se, že bude mít zásadní vliv na provozní výsledky a ukazatel kapitálové přiměřenosti NN Group dle směrnice Solvency II. 

Jsem z této jedinečné příležitosti nadšený a těším se na výměnu toho nejlepšího, co obě společnosti umějí. Když budeme stavět na jejich přednostech, bude naše firma silnější - s lepším postavením, s větším dosahem distribuční sítě a s vyšší schopností nabízet našim zákazníkům konkurenceschopnější a inovativnější produkty a služby,“  uvedl Maurick Schellekens.


Mohlo by vás zajímat: Budou některé globální pojišťovny i nadále systémově důležité?


Aegon na území bývalého Československa poskytuje hlavně investiční životní pojištění a rizikové životní pojištění, na Slovensku také penzijní produkty. V Česku firma zahájila činnost v dubnu 2005. V roce 2017 dosáhl zisk před zdaněním v Česku a na Slovensku výše 16 milionů EUR.

NN působí v České republice mimo jiné prostřednictvím společností NN Životní pojišťovna a NN Penzijní společnost.NN Životní pojišťovna je na českém trhu od roku 1992, kdy pod názvem Nationale-Nederlanden začala jako první zahraniční pojišťovna nabízet životní pojištění. NN Penzijní společnost začala nabízet soukromé spoření na penzi v roce 1995 jako jedna z prvních společností v ČR.

Zdroj: Aegon, NN

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články