Platforma VIZE 0 obdržela Národní cenu za společenskou odpovědnost


			Platforma VIZE 0 obdržela Národní cenu za společenskou odpovědnost
20.5.2021 Tiskové zprávy

19. května 2021 převzal člen představenstva pojišťovny Kooperativa a ředitel Platformy VIZE 0 Martin Laur Národní cenu za společenskou odpovědnost, kterou za svoji dosavadní činnost v oblasti bezpečnosti silničního provozu obdržela Platforma VIZE 0.

Založení Platformy VIZE 0 iniciovala v roce 2018 Nadace Kooperativy. Kooperativa je díky své Nadaci velmi aktivní v podpoře projektů v neziskové sféře, která pomáhá lidem ve složitých životních situacích a také se snaží těmto situacím předcházet. Platforma VIZE 0 je sdružení firem a institucí, které společně připravují a podporují projekty zaměřené na bezpečnost silničního provozu.


Mohlo by vás zajímat: Cestovní ruch ve víru koronaviru


Laur Martin_narodni cena„Problematiku bezpečnosti silničního provozu v rámci Vize 0 chápeme komplexně. Naším cílem je realizovat nebo podpořit preventivní programy pro nejohroženější skupiny účastníků silničního provozu. Nepopírám, že vzor jsme si vzali ve Švédsku, kde podobná platforma působí již deset let. Pokud se nám podaří zabránit některým zbytečným nehodám, budeme spokojeni. A velkou výzvou je samozřejmě i snížit počet usmrcených na českých silnicích. Každý zachráněný život pro nás bude úspěch,“ představuje strategii Platformy VIZE 0 Martin Laur.

Mezi hlavní projekty, které Platforma VIZE 0 podporuje nebo realizuje, patří Start Driving, MOJE VIZE NULA, Neriskuj krk, Senior bez nehod nebo Jedu s dobou.    

Společenská odpovědnost (Corporate Social Responsibility) a udržitelný rozvoj jsou v současnosti chápány jako strategie moderního managementu. Posláním Národní ceny České republiky za společenskou odpovědnost, kterou vyhlašuje Rada kvality ČR, je podpořit společenskou odpovědnost a udržitelný rozvoj prostřednictvím zpětné vazby, kterou organizacím poskytne hodnocení nezávislou stranou. Rada kvality ČR za tím účelem převzala od Evropské nadace pro management kvality (EFQM) schéma uznávání „Committed to Sustainability“ – závazek k udržitelnosti.

Zdroj: Kooperativa

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články