Slavia v době zavřených hranic. Povinné ručení se slevou za územní platnost ČR


			Slavia v době zavřené hranice. Povinné ručení se slevou za územní platnost ČR

Vzhledem k aktuální situaci ve světě i v České republice v souvislosti s koronavirem nabízí Slavia pojišťovna svým klientům novinku ve formě navýšené slevy za územní platnost povinného ručení v ČR. Dle nařízení vlády je aktuálně zakázáno vycestovat na území jiného státu. Na základě tohoto nařízení a vzhledem k zřejmě dlouhodobě omezené možnosti našich občanů vycestovat svým vozidlem se pojišťovna rozhodla poskytnout pro nové zájemce o pojištění zvýhodněné povinné ručení po dobu trvání krizové situace. Ladislav Bělina, produktový ředitel pojišťovny Slavia, odpověděl v tomto kontextu na několik základních otázek.

Co až se za pár měsíců otevřou hranice a lidé budou chtít vycestovat?

Jakmile se situace ohledně koronaviru změní a česká vláda zruší omezení přeshraničního pohybu osob, stačí e-mailem požádat o zrušení této akce a my slevu včetně spoluúčasti v zahraničí ze smlouvy odebereme.

Bude to klienty něco stát?

Klient následně uhradí pouze doplatek od data odebrání slevy do výročí smlouvy. Nebude tak nucen platit po celou dobu této mimořádné situace povinné ručení pro Evropu, ale až od doby, kdy ho bude moci opět využívat.


Mohlo by vás zajímat: Koronavirus a pojištění. Čekat lze zdražení i omezení krytí rizik


Co když klient zapomene, že si toto omezení sjednal?

Po otevření hranic a celkovém zlepšení situace v oblasti cestování klienty formou e-mailu a sms upozorníme na potřebu zrušení této akce.

Jak velká je sleva?

Jedná se o slevu ve výši 15 % z běžné ceny pojistného za provozování vozidla pouze na území České republiky.

Co když s vozidlem klient vyjede do zahraničí?

Klient s takto pojištěným vozidlem může samozřejmě vycestovat za hranice naší republiky, ale v případě, že v zahraničí způsobí nehodu, uhradí následně sjednanou spoluúčast ve výši 90 % (max. 100 000 Kč). Naší snahou je nabídnout férovou slevu po dobu trvání krizové situace a předejít jejímu zneužívání v budoucnu.


Mohlo by vás zajímat: Tichý Consulting vstupuje do Star Insurance Group


Ostatních připojištění se tato akce netýká?

Dalším bonusem pro naše klienty je i široká nabídka doplňkových připojištění, která byla v současné době rovněž ponechána s územní platností pro Českou republiku. Konkrétně se to týká připojištění střetu se zvěří, odcizení vozidla, živlu, zavazadel a vandalismu. I u těchto připojištění bude klient platit pojistné pouze za územní rozsah ČR.

Všechny naše produkty lze navíc sjednat online a bezpapírově, kdy smlouva vzniká zaplacením pojistného. Není tedy nutné nic podepisovat, ani posílat poštou. Při sjednání havarijního pojištění, lze nafocení vozidla provést prostřednictvím naší mobilní aplikace Slavia pojišťovna, jejíž součástí je funkce Fotolikvidace© pro případ hlášení pojistné události.

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Ale jo

Vašek Šíma,  31. 3. 2020

????

RSS

Související články