RECENZE KNÍŽKY Z. Kutiny PROFESE: POJIŠŤOVACÍ MAKLÉŘ


			RECENZE KNÍŽKY Z. Kutiny PROFESE: POJIŠŤOVACÍ MAKLÉŘ
3.11.2010 Záloha článků

"Specifickou obdobou výběrových řízení jsou tendry, veřejné zakázky. Ty mají některá specifická pravidla, vyplývající z příslušných zákonných ustanovení. Nicméně by se vyhlašovatel měl vyvarovat podmínky, že "služby pojišťovacího makléře budou zdarma". Jednak nikdo není povinen pracovat zdarma a jak již bylo řečeno, makléř je obvykle odměňován formou provize od pojišťovny. Vyhlašovatel však nemá právo požadovat po makléři, aby mu na základě veřejné zakázky poskytoval zdarma i nadstandardní servis. Mylný je názor, že státní podniky a instituce si mohou vybrat makléře bez výběrového řízení s odůvodněním, že ho nehonorují. Podle precedentního rozhodnutí Úřadu pro hospodářskou soutěž je plnění služeb pojišťovacího makléře požadovaných zadavatelem nutno považovat za veřejnou zakázku ve smyslu paragrafu 7 zákona č. 137/2006 Sb., o veřejných zakázkách, přestože úplatu hradí jiné osoby (rozumí se pojišťovny), tudíž je splněna zákonná podmínka pro to, aby se na státní podmínky a instituce vztahovala povinnost vypisovat na pojišťovacího makléře výběrová řízení."


Tolik alespoň jako předkrm přinášíme úryvek z knihy Zdeňka Kutiny PROFESE: POJIŠŤOVACÍ MAKLÉŘ.

Tuto "bibli" pojišťovacího makléře lze doporučit všem, kteří tuto profesi vykonávají, stejně jako všem, kteří se o ni zajímají. V knize lze nalézt aktuální informace o přípravě pojistné smlouvy, o způsobech odměňování, i o významu členství v profesní organizaci a o etických pricipech této profese. Ale nejen to - dozvíte se, v čem spočívá profesionalita pojišťovacího makléře (tedy ta skutečná, nikoliv ta, která je pouze "divadlem" pro zákazníka...) 

Součástí knížky je rovněž přehled všech platných legislativních norem, které jsou nejdůležitější pro výkon tohoto povolání a mnohé další praktické pomůcky.

Knihu vydala Vysoká škola finanční a správní v edici EUPRESS.

Zdroj:

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

Související články