Analytics Data Factory úspěšně získala certifikát TISAX® třetího stupně


			Analytics Data Factory úspěšně získala certifikát TISAX® třetího stupně
16.11.2022 InsurTech

Směrnice NIS2 zpřísní nároky na kyberbezpečnost státu i firem a společnost Analytics Data Factory je na tuto skutečnost plně připravena. Společnost se totiž stala držitelem certifikátu TISAX® třetího stupně. Trusted Information Security Assessment Exchange je německá bezpečnostní norma, garantující schopnost chránit citlivé informace partnerů a zákazníků.

Certifikace pomohla ADF stát se jednou z prvních společností v České republice, která díky zaváděným ochranným opatřením a procesům, bude schopna plnit požadavky Nařízení NIS 2, tedy Nařízení Evropského parlamentu a Rady Evropy o opatřeních k zajištění vysoké společné úrovně kybernetické bezpečnosti, které vejde v platnost v roce 2024.


Mohlo by vás zajímat: Prevenční povinnost a pojištění


Certifikace deklaruje, že ADF dokáže naplnit nejnáročnějším požadavky zákazníka. Norma, potvrzuje důvěryhodnost společnosti. TISAX® certifikace protection class very hight je vyžadována zejména v segmentu automobilového průmyslu, kde je kladen velký důraz na ochranu informací a dat v oblasti vývoje produktu. Díky certifikaci jsme se zařadili mezi vybrané společnosti, které mohou pracovat pro Automotive,“ říká Kamil Mahdal CEO a zakladatel Analatytics Data Factory. Dále doplňuje. „Směrnice NIS 2 přinese mnoho změn v zajišťování bezpečnosti sítí a informačních systémů v celé Evropské unii, proto vnímáme implementaci TISAX® jako přirozený krok.“   


Mohlo by vás zajímat: Markéta Šichtařová: Jak zvětšit chudobu snadno a rychle?


Od dubna tohoto roku je společnost certifikována dle normy ČSN EN ISO/EIC 27001:2014 v oboru implementace a rozvoji IT systémů. Analytics Data Factory dbá na vysoký standard ochrany při zpracování informací, které si společnosti mezi sebou vyměňují a je tak schopna splnit nejnáročnější požadavky zákazníka z kteréhokoliv segmentu.

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Zázrak

J. Karas,  17. 11. 2022

NIS2 není dokončena a schválena a návazná adaptační legislativa nevznikla a tato firma už je na nový rámec připravena. Pan Mahdal se překonává. V SASu ho opravdu byla škoda

RSS

Související články