Swiss Re spolupracuje s IBM na zpracování „velkých dat“ pomocí superpočítače


			Swiss Re spolupracuje s IBM na zpracování „velkých dat“ pomocí superpočítače
11.11.2015 Technologie

Švýcarská zajišťovna Swiss Re navázala spolupráci s technologickým gigantem IBM. Vyvíjí s ním programy, které v kombinaci s obřím výpočetním výkonem zpracují velké množství dat a zefektivní procesy upisování. Výzkum probíhá prostřednictvím počítače Watson, nejrychlejšího počítače světa s kognitivní výpočetní technologií.

Prvním úkolem, který byl počítači zadán, bylo propočítání modelů, jenž zajistí zajišťovně Swiss Re, potřebná rozhodnutí pro stanovení strategie v nadcházejících obdobích a zajistí jí žádoucí výnosy a finanční stabilitu.

K zajištění zisku a konkurenceschopnosti, musí zajišťovna identifikovat nové trendy a řídit se jimi. Kromě toho potřebuje Swiss Re i další pojišťovny, mít schopnost rozpoznat provozní příležitosti nebo problémy v reálném čase a proaktivně na ně reagovat. Kognitivní technologie spojená s lidskou zkušeností a postřehy, může pomoci k včasnému a správnému řešení těchto problémů.

Kognitivní technologie je schopnost počítače učit se a rozpoznávat tak opakované vzorce. Propojovat a porovnávat předešlé případy a vyhledávat v nich potřebné informace na zadané otázky.

Watsonovy schopnosti, umožní manažerům ze Swiss Re učinit lepší rozhodnutí v zásadních strategiích a zpřesnit tak rizika s ohledem na mnohem větší rozsah okolností.

Thomas Wellauer, provozní ředitel Swiss Re group komentuje spolupráci takto: „Systémy jako kognitivní výpočty, mohou průběžně číst stále rostoucí množství příchozích dat a informací, díky čemuž nám mohou pomoct pospojovat ne zcela jasná fakta, zjednodušit je a převést do správného kontextu. Swiss Re a IBM nyní pracují na způsobu stanovení vizí a cílů, pomocí kognitivní technologie.

Tento projekt je novou zkušeností i pro IBM. Technologie reprezentuje novou éru počítačových výpočtů, ve které jsou systémy schopné analyzovat a zpracovat extrémní množství nestrukturovaných dat, učit se je rozpoznávat a přeložit je do podoby pochopitelné lidem.

Stále hledáme nové oblasti, ve kterých může Watson klientům pomoci. Swiss Re je silný hráč na trhu pojištění. Její rozsah a celosvětový dosah napříč mnoha oblastmi, v kombinaci s Watsonovými schopnostmi se učit, dělají z tohoto pokusu vzrušující dobrodružství,“ komentuje Mike Rhodin, Vice prezident IBM.

Součást iniciativy Swiss Re v tomto odvětví, je také založení výzkumného centra, ve kterém bude skupina zkušených analytiků, pracovat s novou technologií a zkoumat soubory pojistných případů.

Zdroj: Swiss Re

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články