Více než miliarda dolarů putovala loni do britského Insurtechu


			Více než miliarda dolarů putovala loni do britského Insurtechu

Zatímco globální vklady do insurtechu loni klesly prakticky na polovinu (asi 5,7 miliardy USD), britský insurtech přitáhl více než jednu miliardu USD. A to znamenalo naopak výrazný nárůst investic, protože v roce 2017 získaly mladé britské firmy „jen“ 792 milionů USD.

„Magnetem pro investory byly během roku 2018 oblasti vyřízení škod a provázání procesů a servisu. Pro letošní rok neočekávám změnu, zájem bude pokračovat,“ podotkl Simon Ranger, vedoucí divize pojišťovnictví při KPMG UK.

„Napínavé a slibné technologie, jako je umělá inteligence a strojové učení, mají nakročeno k tomu, aby nově definovaly pojištění. Tento ohromný potenciál však nebude možné využít, dokud se firmy nezvládnou vypořádat se svými daty a právní platformou,“ doplnil svůj komentář Simon Ranger.

Podle zprávy KPMG The Pulse od Fintech 2018 drží Velká Británie vedoucí postavení v evropském regionu. Pět z deseti TOP fintech obchodů loňska připadá na tento ostrovní stát. „Je zřejmé, že britský pojistný trh je prosperující a živý. Z pohledu celkové investiční aktivity ve Fintechu zaplnil insurtech hlavně první půlku roku 2018, zatímco v druhé půli 2018 investice prudce klesly,“ dodal Ranger.


Mohlo by vás zajímat: Pojišťovna roku: Vyhlášen 19. ročník odborné ankety. Galavečer 14. května


Will Pritschett, šéf pojišťovnictví při KPMG Global, komentoval poměry takto: „Velká Británie svoji pozici posiluje i díky tomu, že naše vláda a regulátoři pokračují v budování obchodních mostů s Asií, aby pomohli překonat bariéry regulace a podpořili růst ve světě po Brexitu.“

Podle KPMG se v Asii očekává podstatný růst investic do Insurtechu v letošním roce, a to díky podílům v tradičních pojišťovnách se sídlem v Evropě, a také díky USA, jež hodlají využít kontinent k testování alternativních nabídek v pojišťovnictví.

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články